Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grieks staatspapier jaren na crisis weer interessant voor beleggers

Grieks staatspapier jaren na crisis weer interessant voor beleggers

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Griekse staatsobligaties zijn weer interessant om in te investeren. Tot die slotsom is de Europese kredietbeoordelaar Scope Ratings gekomen. Het gaat om een teken dat Griekenland zijn overheidsfinanciën jaren na de eurocrisis eindelijk weer op orde lijkt te hebben.

Zo'n dertien jaar geleden kreeg Grieks staatspapier nog als eerste van alle EU-landen de zogeheten junk-, oftewel rommel-, status toebedeeld. Griekenland kampte met flinke schulden en leek niet meer in staat om zelfstandig aan zijn betalingsverplichtingen te voldoen. Daardoor werd ook gevreesd voor het voortbestaan van de euro.

Griekenland moest vervolgens jarenlang door de andere eurolanden en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) financieel op de been worden gehouden om bankroet af te wenden. Pas vorig jaar was Griekenland eindelijk af van het strenge toezicht van de eurozone op zijn financiën. De grote kredietbeoordelaars in de financiële wereld pasten hun oordeel alleen nog niet meteen aan.

Rating voor Griekenland

Maar bij Scope gaat de rating voor Griekenland nu van BB+ naar BBB-. Daarmee passeert het kredietoordeel de ondergrens van wat veilig genoeg geacht wordt om in te investeren. Scope wijst in een verklaring onder meer op de gestage afname van de Griekse overheidsschuld en de economische groei van het land. Daarbij is Griekenland volgens de kenners van het bureau relatief niet meer zoveel kwijt aan rentekosten en ziet de overheidsbegroting er beter uit.

De stap volgt op de herverkiezing van premier Kyriakos Mitsotakis, die heeft beloofd zijn beleid met economische hervormingen komende jaren voort te zetten. De opwaardering werd alom verwacht door beleggers, die de laatste tijd al obligaties van het land konden kopen tegen lagere rendementen dan bijvoorbeeld Italiaans staatspapier. Dit terwijl Italië wel de zogeheten investment grade had die Griekenland nu dus ook krijgt van Scope.

Japanse waardering

Eerder schroefde het Japanse Rating and Investment Information zijn oordeel over Griekenland ook al op, terwijl deskundigen van DBRS Morningstar hebben gezegd dat Griekenland op de drempel staat van wat het ratingbureau nodig acht voor het door de Grieken zo gewilde label. Bij de meest toonaangevende kredietbeoordelaars S&P, Moody's en Fitch heeft het Griekse staatspapier nog niet de investment grade. Maar mogelijk komt daar binnenkort verandering in, denken kenners. Later dit jaar staan er daar ook herbeoordelingen van de Griekse kredietwaardigheid op het programma.

Meer uit Financieel

Kanaaltunnel-eigenaar: geleidelijke hervatting treinverkeer

PARIJS (ANP) - De eigenaar van de Kanaaltunnel, Getlink, verwacht dat het treinverkeer in de tunnel vanaf 15.00 uur geleidelijk kan worden hervat na een stroomstoring. Dat meldt een woordvoerster aan persbureau AFP.

41 minuten geleden
Asscher en Heerts mogen verder met oplossen bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts kunnen verdergaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft dinsdag besloten dat de twee tijdelijke toezichthouders eenmalig de statuten van de grootste vakbond van Nederland mogen aanpassen.

49 minuten geleden
Eurostar schrapt treinen van en naar Londen door probleem Kanaaltunnel

PARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.

2 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.

4 uur geleden
PostNL zet in op laadpleinen voor elektrisch grootvervoer

DEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.

4 uur geleden
India zegt dat economie die van Japan heeft ingehaald

NEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.

5 uur geleden
AEX-index begint licht hoger aan laatste volle handelsdag 2025

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.

6 uur geleden