Griekenland versoepelt coronamaatregelen rond kerst
ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland versoepelt de coronamaatregelen rond de kerstdagen. Vanaf maandag gaan kerken, bibliotheken en kapsalons weer open. Ook wordt de verplichte quarantaine voor mensen die uit het buitenland komen verlaagd van tien naar drie dagen.
Het aantal coronabesmettingen ligt in Griekenland nog steeds hoog, maar ondanks dat worden de maatregelen toch versoepeld. "Onze kerken gaan weer open voor Kerstmis", aldus een woordvoerder van de regering. Er mogen negen mensen tegelijk in een kerk en 25 in een kathedraal.
Kerst begint in Griekenland op 25 december en duurt veertien dagen. Het eindigt op 6 januari.
Bij meer dan 120.000 mensen in Griekenland is het coronavirus vastgesteld en zeker 3300 mensen zijn overleden. Ruim 80 procent van de bedden op de ic is momenteel bezet vanwege het virus.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP) - Een gezonde en duurzame planeet kan niet alleen miljoenen mensenlevens verlengen en een einde maken aan honger, maar op termijn ook de wereldeconomie biljoenen dollars per jaar opleveren. Tot die conclusie komen 287 wetenschappers uit 82 landen in het zogenoemde Global Environmental Outlook van VN-milieuorganisatie UNEP. Het is het meest uitgebreide rapport dat het agentschap ooit produceerde.
32 minuten geledenPRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
4 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
4 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
7 uur geleden