Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland begint in maart met het opzetten van gesloten kampen voor asielzoekers op de eilanden. Die moeten halverwege het jaar in gebruik worden genomen, zei minister Notis Mitarachi van Migratiezaken tegen radiozender Skai. Het grootste deel van de migranten moet worden ondergebracht op Lesbos, Chios, Samos, Kos en Leros.

Op de Griekse eilanden wachten naar schatting zo'n 40.000 migranten tot hun asielaanvraag is verwerkt. Ze bivakkeren in overvolle ontvangstcentra, met veel onrust tot gevolg. Asielzoekers demonstreerden vorige week tegen de slechte leefomstandigheden op Lesbos, terwijl inwoners daar de straat opgingen om sluiting van de centra te eisen.

De regering wil de huidige centra sluiten en vervangen door kampen met een strenger regime. Die worden 's nachts afgesloten, zodat migranten dan niet over het eiland kunnen trekken. De minister zegt dat zo'n 20.000 mensen opgevangen moeten kunnen worden in de nieuwe kampen.

In Griekenland arriveerden vorig jaar zo'n 74.000 migranten. Veel asielzoekers staken vanuit Turkije per boot over naar Griekse eilanden in de Egeïsche Zee. De regering had al toegezegd begin dit jaar 20.000 asielzoekers over te brengen naar het vasteland.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

16 minuten geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

2 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

3 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

3 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

4 uur geleden