Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland begint in maart met het opzetten van gesloten kampen voor asielzoekers op de eilanden. Die moeten halverwege het jaar in gebruik worden genomen, zei minister Notis Mitarachi van Migratiezaken tegen radiozender Skai. Het grootste deel van de migranten moet worden ondergebracht op Lesbos, Chios, Samos, Kos en Leros.

Op de Griekse eilanden wachten naar schatting zo'n 40.000 migranten tot hun asielaanvraag is verwerkt. Ze bivakkeren in overvolle ontvangstcentra, met veel onrust tot gevolg. Asielzoekers demonstreerden vorige week tegen de slechte leefomstandigheden op Lesbos, terwijl inwoners daar de straat opgingen om sluiting van de centra te eisen.

De regering wil de huidige centra sluiten en vervangen door kampen met een strenger regime. Die worden 's nachts afgesloten, zodat migranten dan niet over het eiland kunnen trekken. De minister zegt dat zo'n 20.000 mensen opgevangen moeten kunnen worden in de nieuwe kampen.

In Griekenland arriveerden vorig jaar zo'n 74.000 migranten. Veel asielzoekers staken vanuit Turkije per boot over naar Griekse eilanden in de Egeïsche Zee. De regering had al toegezegd begin dit jaar 20.000 asielzoekers over te brengen naar het vasteland.

Meer uit Buitenland

Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

8 minuten geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

2 uur geleden
VS: 31 schepen tegengehouden bij blokkade Iraanse havens

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.

2 uur geleden
Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

4 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

9 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

13 uur geleden