Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

Griekenland komt met gesloten kampen voor migranten op eilanden

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland begint in maart met het opzetten van gesloten kampen voor asielzoekers op de eilanden. Die moeten halverwege het jaar in gebruik worden genomen, zei minister Notis Mitarachi van Migratiezaken tegen radiozender Skai. Het grootste deel van de migranten moet worden ondergebracht op Lesbos, Chios, Samos, Kos en Leros.

Op de Griekse eilanden wachten naar schatting zo'n 40.000 migranten tot hun asielaanvraag is verwerkt. Ze bivakkeren in overvolle ontvangstcentra, met veel onrust tot gevolg. Asielzoekers demonstreerden vorige week tegen de slechte leefomstandigheden op Lesbos, terwijl inwoners daar de straat opgingen om sluiting van de centra te eisen.

De regering wil de huidige centra sluiten en vervangen door kampen met een strenger regime. Die worden 's nachts afgesloten, zodat migranten dan niet over het eiland kunnen trekken. De minister zegt dat zo'n 20.000 mensen opgevangen moeten kunnen worden in de nieuwe kampen.

In Griekenland arriveerden vorig jaar zo'n 74.000 migranten. Veel asielzoekers staken vanuit Turkije per boot over naar Griekse eilanden in de Egeïsche Zee. De regering had al toegezegd begin dit jaar 20.000 asielzoekers over te brengen naar het vasteland.

Meer uit Buitenland

VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

3 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

4 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

5 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

5 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

6 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

6 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

6 uur geleden