Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grieken vragen en krijgen hulp uit Europa om branden bij Athene

Grieken vragen en krijgen hulp uit Europa om branden bij Athene

ATHENE (ANP/AFP) - Om de natuurbranden bij de hoofdstad Athene te bestrijden, heeft Griekenland officieel hulp gevraagd aan de Europese Unie. Vier landen hebben inmiddels steun toegezegd.

Italië, Frankrijk, Tsjechië en Roemenië sturen brandweerlieden om te helpen een enorme natuurbrand te beteugelen die in de buitenwijken van Athene woedt. De Fransen zeggen 180 man, 55 trucks en een helikopter te leveren.

De Grieken vechten tegen de helse gevolgen van wat de heetste zomer ooit wordt, melden media. Een reeks branden rukt in een lijn van 30 kilometer op richting Athene. Een van de branden heeft het Pentelikongebergte bereikt, dat beroemd is om het marmer dat gebruikt is op de Akropolis en in andere historische monumenten in Athene. De nabijgelegen stad Marathon, die zijn naam gaf aan de hardloopwedstrijd, is geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

48 minuten geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

50 minuten geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

51 minuten geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

2 uur geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

3 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

3 uur geleden