Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grieken vragen en krijgen hulp uit Europa om branden bij Athene

Grieken vragen en krijgen hulp uit Europa om branden bij Athene

ATHENE (ANP/AFP) - Om de natuurbranden bij de hoofdstad Athene te bestrijden, heeft Griekenland officieel hulp gevraagd aan de Europese Unie. Vier landen hebben inmiddels steun toegezegd.

Italië, Frankrijk, Tsjechië en Roemenië sturen brandweerlieden om te helpen een enorme natuurbrand te beteugelen die in de buitenwijken van Athene woedt. De Fransen zeggen 180 man, 55 trucks en een helikopter te leveren.

De Grieken vechten tegen de helse gevolgen van wat de heetste zomer ooit wordt, melden media. Een reeks branden rukt in een lijn van 30 kilometer op richting Athene. Een van de branden heeft het Pentelikongebergte bereikt, dat beroemd is om het marmer dat gebruikt is op de Akropolis en in andere historische monumenten in Athene. De nabijgelegen stad Marathon, die zijn naam gaf aan de hardloopwedstrijd, is geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

16 minuten geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

21 minuten geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

1 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

3 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

3 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

3 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

3 uur geleden