
Greta Thunberg onder politiebegeleiding aangekomen in Glasgow
GLASGOW (ANP) - De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg is aangekomen in Glasgow. Met de trein vanuit Londen kwam ze zaterdagavond aan en werd ze onder politiebegeleiding van het perron weggeleid. In het station werd ze door andere klimaatactivisten toegejuicht.
"Eindelijk in Glasgow voor de #COP26! En dank voor het zeer warme welkom", twitterde de 18-jarige Thunberg, die op vrijdag nog deelnam aan een protest in Londen tegen de financiering van fossiele brandstoffen door banken. Ook in Glasgow voegde ze zich bij een klimaatprotest, dat een van de grootste was in de stad in aanloop naar de klimaattop die zondag officieel van start gaat. Thunberg zal waarschijnlijk zelf niet deelnemen aan de top.
Sinds deze week worden in Glasgow regelmatig protesten gehouden en het zullen er de komende twee weken alleen maar meer worden vanwege de aanstaande klimaatconferentie. Ook is in de stad een grote politiemacht op de been, maar de betogingen verliepen zaterdag voor zover bekend rustig.
Meer uit Buitenland
COLLEGE PARK (ANP) - Door natuurbranden gingen in 2024 wereldwijd meer bossen verloren dan ooit eerder gemeten. Woensdag gepubliceerde gegevens van de Universiteit van Maryland in de Verenigde Staten laten zien dat hierdoor 4,1 gigaton aan broeikasgassen vrijkwam. Dat is vier keer zo veel uitstoot als de luchtvaart veroorzaakte in 2023.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Twee topmedewerkers van burgemeester Clara Brugada van Mexico-Stad zijn dinsdag doodgeschoten in het centrum van de stad door schutters op een motor. De slachtoffers waren de privésecretaris en een adviseur van de burgemeester, staat in een verklaring van de stad.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, verwacht dat Rusland binnen enkele dagen de hoofdlijnen van een staakt-het-vuren met Oekraïne presenteert. "Op een gegeven moment, vrij snel - misschien over een paar dagen, misschien hopelijk deze week - zal de Russische kant de voorwaarden presenteren die zij willen zien", zei Rubio tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.
11 uur geleden