Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greta Thunberg kritisch op voortgang vijf jaar na Parijsakkoord

Greta Thunberg kritisch op voortgang vijf jaar na Parijsakkoord

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg heeft zich in een video kritisch uitgelaten over landen die het klimaatakkoord van Parijs hebben ondertekend. Volgens Thunberg hebben de landen vijf jaar na dato nog te weinig gedaan om echt een verschil te maken.

"Er is veel gebeurd sinds 2015, maar de actie die we nodig hebben, is nog lang niet in zicht", zegt de Zweedse. In Parijs werd afgesproken dat de opwarming van de aarde beperkt moest blijven tot gemiddeld 2 graden Celsius. Volgens de Verenigde Naties koerst de wereld met de huidige uitstoot af op een opwarming van 3 graden Celsius.

"We gaan nog steeds snel de verkeerde kant op. De mensen die de beslissingen nemen verspillen allemaal kostbare tijd door mazen in de wet te vinden en loze woorden te spreken", aldus Thunberg.

"Onze hoop is gericht op de mensen, het volk. Zij kunnen het verschil maken", stelt Thunberg verder. De 17-jarige activist zegt geen vertrouwen te hebben in de wereldleiders.

Zaterdag is het vijf jaar geleden dat het klimaatakkoord van Parijs werd getekend. Wereldwijd vinden er 2500 demonstraties plaats voor meer actie tegen klimaatverandering, veel bijeenkomsten zijn online vanwege het coronavirus.

Meer uit Buitenland

President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.

44 minuten geleden
Legerchef Israël: terugtrekkingslijn in Gaza is 'nieuwe grens'

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.

3 uur geleden
Oekraïense aanvoerroute onbegaanbaar door Russische aanval op dam

PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.

3 uur geleden
Waterlekkage in Louvre beschadigt boeken over Egyptische oudheid

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".

4 uur geleden
Benin meldt 14 arrestaties om poging tot staatsgreep

COTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.

5 uur geleden
Netanyahu verwacht dat tweede fase bestand snel ingaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.

7 uur geleden
Tientallen doden in Soedan na droneaanval op ziekenhuis en crèche

KALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.

9 uur geleden