Grensoverschrijdende aanpak voor ontwikkeling North Sea Port
In havengebied North Sea Port, op de grens van Nederland en België, gaan verschillende partijen versneld werken aan de energietransitie en duurzame economie.
Het Rijk heeft North Sea Port hiervoor aangewezen als zogenaamd NOVI-gebied, laat de provincie Zeeland dinsdag weten. Het Rijk werkt hierbij samen met onder meer de provincie Zeeland, gemeenten Vlissingen en Borsele en Belgische partijen. ‘North Sea Port is een haven van Europees niveau met 12,5 miljard toegevoegde waarde en 100.000 werknemers.’
Gedeputeerde Dick van der Velde van de provincie Zeeland legt uit dat de partijen de komende jaren samen de internationale concurrentiekracht en duurzame groei van het industrieel havencomplex verder uitbouwen. ‘We gaan samen nog intensiever aan de slag om de energietransitie en de omslag naar een meer circulaire economie te versnellen. Daarnaast werken we aan meer duurzame mobiliteit in Zeeland en ontwikkelen we samen met de Vlamingen een goede aanpak voor klimaatadaptatie. We versterken hiermee ook de kwaliteit van de woon- en leefomgeving in Zeeland en Vlaanderen.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden