Grens voor NHG-hypotheek fors omhoog naar 435.000 euro
UTRECHT (ANP) - De grens voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat komend jaar flink omhoog. Die stijgt met 30.000 euro waardoor kopers van woningen voortaan tot een bedrag van 435.000 euro daarvan gebruik kunnen maken.
De NHG zorgt ervoor dat huizenkopers een lagere rente kunnen krijgen, maar biedt ook een vangnet voor het geval de huizenprijzen gaan dalen. Daarmee hebben ze de garantie dat ze niet met een restschuld blijven zitten. Ook biedt NHG een vangnet als woningeigenaren te maken krijgen met financiële problemen of gedwongen verkoop.
Ruim 40 procent van alle koopwoningen in Nederland heeft een hypotheek met NHG.
Extra leenruimte
Volgens de organisatie is er voor mensen die de woning willen verduurzamen extra leenruimte beschikbaar. Met 'Energie Besparende Voorzieningen' wordt de NHG-grens volgend jaar 461.100 euro. De kosten voor het afsluiten van een hypotheek met NHG blijft 0,6 procent van het totale hypotheekbedrag, net zoals dat nu het geval is.
Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat de NHG-premie van 0,6 procent fors lager kan. De belangenorganisatie voor huizenbezitters stelt dat inmiddels een pot van ruim 1,6 miljard euro is opgebouwd en dat het aantal schadeclaims klein is. Vorig jaar werd in totaal 100.000 euro uitgekeerd aan acht huiseigenaren, aldus de vereniging.
Hypotheekzekerheid
Daarbij gaat van de premie die huizenkopers betalen voor hypotheekzekerheid bij NHG slechts de helft naar het waarborgfonds, de rest gaat naar het Rijk. "Vorig jaar ontving het Rijk 50 miljoen euro. Daarmee is de NHG voor de overheid een verdienmodel geworden. Dat is nooit de bedoeling geweest", reageert VEH-directeur Cindy Kremer.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
10 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
12 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
13 uur geleden