Grens voor NHG-hypotheek fors omhoog naar 435.000 euro
UTRECHT (ANP) - De grens voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat komend jaar flink omhoog. Die stijgt met 30.000 euro waardoor kopers van woningen voortaan tot een bedrag van 435.000 euro daarvan gebruik kunnen maken.
De NHG zorgt ervoor dat huizenkopers een lagere rente kunnen krijgen, maar biedt ook een vangnet voor het geval de huizenprijzen gaan dalen. Daarmee hebben ze de garantie dat ze niet met een restschuld blijven zitten. Ook biedt NHG een vangnet als woningeigenaren te maken krijgen met financiële problemen of gedwongen verkoop.
Ruim 40 procent van alle koopwoningen in Nederland heeft een hypotheek met NHG.
Extra leenruimte
Volgens de organisatie is er voor mensen die de woning willen verduurzamen extra leenruimte beschikbaar. Met 'Energie Besparende Voorzieningen' wordt de NHG-grens volgend jaar 461.100 euro. De kosten voor het afsluiten van een hypotheek met NHG blijft 0,6 procent van het totale hypotheekbedrag, net zoals dat nu het geval is.
Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat de NHG-premie van 0,6 procent fors lager kan. De belangenorganisatie voor huizenbezitters stelt dat inmiddels een pot van ruim 1,6 miljard euro is opgebouwd en dat het aantal schadeclaims klein is. Vorig jaar werd in totaal 100.000 euro uitgekeerd aan acht huiseigenaren, aldus de vereniging.
Hypotheekzekerheid
Daarbij gaat van de premie die huizenkopers betalen voor hypotheekzekerheid bij NHG slechts de helft naar het waarborgfonds, de rest gaat naar het Rijk. "Vorig jaar ontving het Rijk 50 miljoen euro. Daarmee is de NHG voor de overheid een verdienmodel geworden. Dat is nooit de bedoeling geweest", reageert VEH-directeur Cindy Kremer.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
11 uur geleden