Grens voor NHG-hypotheek fors omhoog naar 435.000 euro
UTRECHT (ANP) - De grens voor een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat komend jaar flink omhoog. Die stijgt met 30.000 euro waardoor kopers van woningen voortaan tot een bedrag van 435.000 euro daarvan gebruik kunnen maken.
De NHG zorgt ervoor dat huizenkopers een lagere rente kunnen krijgen, maar biedt ook een vangnet voor het geval de huizenprijzen gaan dalen. Daarmee hebben ze de garantie dat ze niet met een restschuld blijven zitten. Ook biedt NHG een vangnet als woningeigenaren te maken krijgen met financiële problemen of gedwongen verkoop.
Ruim 40 procent van alle koopwoningen in Nederland heeft een hypotheek met NHG.
Extra leenruimte
Volgens de organisatie is er voor mensen die de woning willen verduurzamen extra leenruimte beschikbaar. Met 'Energie Besparende Voorzieningen' wordt de NHG-grens volgend jaar 461.100 euro. De kosten voor het afsluiten van een hypotheek met NHG blijft 0,6 procent van het totale hypotheekbedrag, net zoals dat nu het geval is.
Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt dat de NHG-premie van 0,6 procent fors lager kan. De belangenorganisatie voor huizenbezitters stelt dat inmiddels een pot van ruim 1,6 miljard euro is opgebouwd en dat het aantal schadeclaims klein is. Vorig jaar werd in totaal 100.000 euro uitgekeerd aan acht huiseigenaren, aldus de vereniging.
Hypotheekzekerheid
Daarbij gaat van de premie die huizenkopers betalen voor hypotheekzekerheid bij NHG slechts de helft naar het waarborgfonds, de rest gaat naar het Rijk. "Vorig jaar ontving het Rijk 50 miljoen euro. Daarmee is de NHG voor de overheid een verdienmodel geworden. Dat is nooit de bedoeling geweest", reageert VEH-directeur Cindy Kremer.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.
2 uur geledenDALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.
2 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
22 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geleden