Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace wil verbod korte vluchten in EU en meer treinvervoer

Greenpeace wil verbod korte vluchten in EU en meer treinvervoer

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Greenpeace wil dat er een verbod komt op vluchten op de korte afstand in de Europese Unie als daar een treinrit van minder dan zes uur als alternatief voor is. Volgens de milieuorganisatie is er voor meer dan een derde van de 150 drukste korteafstandsvluchten in de EU een treinreis onder die tijd als alternatief. Het gaat onder andere om vluchten tussen Parijs en Amsterdam, Madrid en Barcelona en München en Berlijn.

De oproep komt in aanloop naar de belangrijke klimaattop die binnenkort begint in het Schotse Glasgow. Volgens onderzoek van Greenpeace zijn treinen ook voor veel korte vluchten naar Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland een goed alternatief met reistijden van minder dan zes uur.

Door over te stappen op treinen kunnen volgens de milieubeweging grote hoeveelheden uitstoot door vliegtuigen worden voorkomen. Greenpeace wil ook dat meer wordt geïnvesteerd in het spoor, met bijvoorbeeld meer nachttreinen. Ook moet het spoor beter betaalbaar worden. De organisatie stelt dat uit onderzoek blijkt dat 62 procent van de Europeanen een verbod op korte vluchten steunt.

"De EU moet stoppen met de klimaatcrisis in te vliegen en met serieuze plannen komen om de spoorwegen te revitaliseren. In plaats van terug te keren naar het niet-duurzame luchtverkeersvolume uit het verleden moeten we focussen op minder vervuilende en meer klimaatvriendelijke oplossingen", aldus Greenpeace in het rapport.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

2 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

2 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

3 uur geleden
Kerosinetekort in Europa als Straat van Hormuz weken dichtblijft

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.

4 uur geleden
Wall Street voorzichtig in aanloop naar gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.

4 uur geleden
Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

6 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

8 uur geleden