Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace is teleurgesteld: uitspraak in Shell-zaak is tegenslag

Greenpeace is teleurgesteld: uitspraak in Shell-zaak is tegenslag

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het gerechtshof in Den Haag in de zaak tegen Shell is een tegenslag, vindt Greenpeace, die mede-eiser was in de zaak samen met Milieudefensie en andere maatschappelijke organisaties. "We zijn teleurgesteld dat Shell door mag gaan met vervuilen." Het hof vernietigde het eerdere vonnis in de klimaatzaak, waardoor Shell niet meer verplicht is om de uitstoot met concrete percentages te verminderen.

"Wij geven de strijd niet op en dit motiveert ons alleen maar meer om in actie te komen tegen grote vervuilers", zegt directeur Andy Palmen van Greenpeace. "Het geeft hoop dat de rechter vaststelt dat Shell mensenrechten moet respecteren en een plicht heeft om haar CO2-uitstoot terug te dringen om de klimaatcrisis tegen te gaan." Hij stelt dat mensen wereldwijd om klimaatrechtvaardigheid vragen.

"De uitspraak van vandaag onderstreept hoe belangrijk het is dat de wereldleiders die nu onderhandelen op de VN-Klimaattop in Bakoe hun verantwoordelijkheid nemen", vindt Palmen. De COP29 is maandag begonnen in Azerbeidzjan. "Op de top in Dubai vorig jaar werd het einde van kolen, olie en gas ingeluid, nu moeten regeringen met concrete plannen komen om af te stappen van fossiele brandstoffen."

Ook directeur Karin van Boxtel van Both ENDS, een andere mede-eiser, reageert teleurgesteld op de uitspraak. "Dit raakt, dit is geen goed nieuws", zegt ze. Aan de andere kant noemt ze de strijd tegen klimaatverandering en vervuiling door bedrijven "een marathon en geen sprint". Van Boxtel ziet ook een aantal belangrijke punten van de eisers wel bevestigd in het arrest. "De rechter heeft ook gezegd dat Shell verantwoordelijk is voor de CO2-uitstoot en dat het op gespannen voet staat met het Parijsakkoord dat ze nog steeds naar nieuwe gas- en olievelden zoeken." Uit de uitspraak blijkt volgens haar nog eens dat Shell "niet op de goede weg is".

Meer uit Binnenland

Nog vier tieners veroordeeld voor rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Voor de rellen in Scheveningen eerder dit jaar zijn opnieuw vier mensen veroordeeld. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Zoetermeer, een 15-jarige jongen uit Den Haag, een 15-jarige jongen uit Rotterdam en een 14-jarig meisje uit Den Haag. Ze krijgen van de rechter taakstraffen tot 50 uur.

49 minuten geleden
Zuid-Holland omarmt miljoenen voor nieuw dorp en komst Eli Lilly

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland "kan echt flink aan de slag" met de honderden miljoenen die het Rijk geeft voor de aanleg van onder meer wegen, fietspaden en tramlijnen, om zo nieuwe woningen mogelijk te maken. Zo gaat er ruim 200 miljoen euro naar de ontwikkeling van Cortelande, een nieuw dorp met 8000 huizen in de polder van de gemeente Zuidplas. Ook trekt het Rijk 14 miljoen uit voor een project in de gemeente Katwijk. Daar moet een pillenfabriek komen van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly, met daaromheen woningen.

1 uur geleden
Uithoorn eist dat Schiphol zich aan geluidsregels houdt

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".

2 uur geleden
Pietje Paniek keert na tien jaar terug in Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.

3 uur geleden
NS heeft nog geen oplossing voor onterechte ov-fietsboetes

UTRECHT (ANP) - De NS verstuurt nog steeds maandelijks honderden onterechte boetes aan mensen die een OV-fiets met een elektronisch slot huren. RTL signaleerde dat probleem begin augustus. Een NS-woordvoerder zegt maandag dat het bedrijf werkt aan een oplossing, maar dat die er nog altijd niet is. "Er worden nog steeds boetes foutief verstuurd, maar sinds de zomer worden klanten wel beter geholpen."

4 uur geleden
Gemeente: verhalen zwarte soldaten VS verdienen plek in Margraten

MARGRATEN (ANP) - De beheerder van de Amerikaanse begraafplaats in Margraten moet de verhalen van zwarte Amerikaanse soldaten een permanente plek geven in het bezoekerscentrum van de begraafplaats. Die oproep doet burgemeester Alain Krijnen van de gemeente Eijsden-Margraten maandagmiddag, een paar dagen nadat via NRC bekend was geworden dat twee informatiepanelen over Afro-Amerikaanse militairen zonder toelichting waren weggehaald.

5 uur geleden
VVD'er Azmani: voorrang aan vrijwillige terugkeer asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Bij terugkeer van afgewezen asielzoekers moet voorrang worden gegeven aan vrijwillige in plaats van verplichte terugkeer, stelt VVD-Europarlementariër Malik Azmani voor. Dat is volgens hem effectiever, goedkoper en humaner, zei hij maandag in een toelichting tegen journalisten. Dit is een van de onderdelen van zijn voorstel voor nieuwe terugkeerregels die in de hele EU moeten gaan gelden.

5 uur geleden