Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenpeace: geen akkoord om plastic is wake-upcall voor de wereld

Greenpeace: geen akkoord om plastic is wake-upcall voor de wereld

GENÈVE (ANP) - "Het onvermogen om in Genève een akkoord te bereiken moet een wake-upcall zijn voor de wereld", zegt Greenpeace in een reactie op de uitkomst van de VN-top over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling. Vrijdagochtend werd duidelijk dat de conferentie, waaraan 185 landen deelnamen, niet tot een akkoord heeft geleid.

"Een einde maken aan plasticvervuiling betekent het rechtstreeks confronteren van de belangen in fossiele brandstof. De overgrote meerderheid van de regeringen wil een sterk akkoord, maar een handvol kwaadwillenden werd toegestaan die ambities de kop in te drukken", zegt Graham Forbes, hoofd van de Greenpeace-delegatie bij de onderhandelingen in de Zwitserse stad.

"We kunnen niet hetzelfde blijven doen en een ander resultaat verwachten. De tijd van aarzelen is voorbij. Nu is het niet het moment om met onze ogen te knipperen. Nu is het tijd voor moed, vastberadenheid en doorzettingsvermogen", voegde hij eraan toe.

Milieudefensie wijt de uitkomst van de top aan de fossiele lobby "die al decennialang milieu- en klimaatbeleid ondermijnt". De organisatie zegt dat de fossiele industrie "bij dit soort onderhandelingen" moet worden geweerd. "Want meer plastic houdt de fossiele industrie in leven en leidt dus ook tot steeds meer CO2-uitstoot".

Meer uit Binnenland

Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

3 minuten geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

35 minuten geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

1 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

2 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

2 uur geleden
Museum Singer Laren verwerft onbekend werk van Piet Mondriaan

LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.

3 uur geleden
Amsterdamse partijen willen azc voor lhbtiq+-vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.

4 uur geleden