
Greenpeace beklimt gebouw bij TotalEnergies-kantoor in Parijs
PARIJS (ANP) - Vijf activisten van milieuorganisatie Greenpeace hebben een gebouw in de buurt van het hoofdkantoor van olie- en gasconcern TotalEnergies in Parijs beklommen. Ze ontvouwden daar een spandoek met kritiek op de strategie van het bedrijf om klimaatverandering tegen te gaan, meldt een journalist van Reuters die ter plaatse is. Vrijdagmiddag stemmen de aandeelhouders over de voortgang die Total heeft gemaakt op het gebied van zijn duurzaamheids- en klimaatdoelstellingen voor 2030.
Greenpeace verzet zich tegen de voortdurende olie- en gaswinning door Total, ondanks een "klimaatnoodtoestand", vertelt een woordvoerder van Greenpeace aan het persbureau.
Op de banner staat een grote foto van Total-topman Patrick Pouyanné met de kop 'Gezocht'. Donderdagavond waren er al barrières opgetrokken rondom de ingangen van de Total-kantoren in de Parijse kantorenwijk La Défense en kregen medewerkers het advies om vrijdag vanuit huis te werken.
Shell kills
Het is niet voor het eerst dat klimaatactivisten rond een aandeelhoudersvergadering van TotalEnergies protesteren. Vorig jaar gebruikte de Franse ME pepperspray en traangas tegen honderden activisten die de toegang tot de vergadering wilden blokkeren. Nog een jaar eerder zorgden demonstranten ervoor dat sommige aandeelhouders bij de vergadering niet naar binnen konden.
Eerder deze week verstoorden klimaatactivisten ook de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van Shell. Ze zongen daarbij "Shell kills". Vorig jaar probeerden activisten tijdens de vergadering van dat olie- en gasconcern het podium met bestuursleden te bestormen.
Onvoldoende aandacht
Bij de aandeelhoudersvergadering van TotalEnergies staat ook een stemming op de planning om Pouyanné goedkeuring te geven voor een nieuw mandaat van drie jaar. Sommige investeerders sporen de oppositie aan om te protesteren tegen wat zij beschouwen als onvoldoende aandacht voor klimaatproblemen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en Indonesië hebben de onderhandelingen over een handelsovereenkomst na bijna tien jaar afgerond. EU-handelscommissaris Maroš Šefčovič kondigt de deal volgende week dinsdag aan tijdens zijn bezoek aan Indonesië, meldt een woordvoerder van de Europese Commissie.
6 uur geleden