Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Greenchoice verlaagt prijs dagstroom, rekent meer voor zonnepaneel

Greenchoice verlaagt prijs dagstroom, rekent meer voor zonnepaneel

ROTTERDAM (ANP) - Ook energieleverancier Greenchoice gaat extra kosten in rekening brengen bij klanten met zonnepanelen. Die stap moet de kosten bij het terugleveren van stroom "evenwichtiger" verdelen, maakt het bedrijf bekend. Tegelijkertijd maakt Greenchoice stroom overdag goedkoper dan 's nachts op doordeweekse dagen, omdat dan de meeste groene stroom wordt opgewekt.

Huishoudens met zonnepanelen gaan meebetalen aan de kosten die Greenchoice maakt voor het terugleveren van te veel opgewekte stroom aan het elektriciteitsnet. Die maatregel geldt niet direct voor alle klanten met zonnepanelen. Als eerste zijn huishoudens met een nieuw contract bij Greenchoice aan de beurt. Wie met zonnepanelen meer opwekt dan het eigen verbruik, krijgt ook een lagere prijs voor die stroom.

Greenchoice, met ruim 650.000 klanten, wil daarnaast het verbruik van groene stroom stimuleren op het moment dat het aanbod het grootst is. Dat is overdag, als de zon schijnt, door de grote hoeveelheid zonnepanelen. Daarom wordt het voor klanten goedkoper om doordeweeks overdag een was te draaien of de vaatwasser aan te zetten.

Salderingsregeling

Andere energieleveranciers, zoals Vandebron en Budget Energie, gingen Greenchoice al voor met het verhogen van de kosten voor bezitters van zonnepanelen. Zij zitten ermee dat klanten met zonnepanelen door de salderingregeling teruggeleverde stroom mogen afstrepen tegen hun eigen verbruik. Zij 'betalen' zo met dure stroom op momenten van grote vraag en weinig aanbod, terwijl zonnepanelen vaak stroom terugleveren als er veel elektriciteit voorhanden is en de prijzen laag zijn.

Onlangs stemde een meerderheid in de Eerste Kamer tegen een voorstel om de salderingsregeling gefaseerd af te bouwen. GroenLinks-PvdA zei daarbij bang te zijn dat de aanschaf van zonnepanelen buiten bereik raakt van huishoudens met lagere inkomens als de gunstige regeling verdwijnt.

Greenchoice zegt dat zonnepanelen ook zonder salderingsregeling financieel aantrekkelijk blijven en dat de investering zich na verloop van tijd terugbetaalt. "Greenchoice blijft het installeren van zonnepanelen volop stimuleren."

Meer uit Financieel

ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

3 uur geleden
FME: techindustrie heeft steeds meer last van handelsoorlog

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.

5 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

5 uur geleden
Topman: Apple beleeft beste eerste kwartaal van een jaar ooit

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.

6 uur geleden
Wall Street sluit hoger na resultaten Alphabet en Caterpillar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.

7 uur geleden
Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

8 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

8 uur geleden