Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord

Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch vergat even zijn pijnlijke onderrug toen scheidsrechter Danny Makkelie het duel tussen Ajax en Feyenoord (1-0) uitblies. Hij veerde op van de bank en juichte mee. "Het was even billen knijpen", erkende hij. "En dat mag eigenlijk niet, vind ik. Maar de uitslag vergoedt nu veel voor ons."

Je kan het arrogantie noemen dat Gravenberch vindt dat Ajax tegen Feyenoord niet in de problemen mag komen. Maar de 18-jarige middenvelder weet bijna niet beter als zijn ploeg in eigen huis speelt. Hij was drie jaar oud toen Feyenoord voor het laatst zegevierde in de hoofdstad (1-2). Aan de volgende 18 duels in Amsterdam, inclusief die van zondag, hielden de Rotterdammers slechts 2 punten over.

Ajax won van Feyenoord omdat Gravenberch scoorde, iets wat hij naar eigen zeggen nog veel te weinig doet. "Ik kreeg de bal van Haller", zei hij over zijn winnende treffer. "Daarna was het zoeken. Ik dacht, ik kap nog eens. En toen zag ik een gaatje. De bal ging er best beheerst in."

Rugpijn

Even later ging Gravenberch naar de grond. "Ik kreeg steeds meer last van mijn rug", vertelde hij. "Dat heb ik de laatste jaren vaker. Soms ben ik er vanaf. Maar dan komt het toch terug. In de rust wilde ik eruit. Ik wilde niet het risico lopen dat ik er lang uit zou komen te liggen."

Zonder Gravenberch verloor Ajax de controle over de wedstrijd. De Amsterdammer is niet meer uit de basisformatie van zijn club weg te denken. Soms laat hij zijn directe tegenstander lopen en af en toe is hij ook nog wel eens te flegmatiek. Maar zonder de jongste basisspeler bouwt Ajax een stuk minder op en creëert het ook minder kansen.

Wissels

Feyenoord werd sterker en sterker na het uitvallen van Gravenberch, maar Steven Berghuis en Leroy Fer vergaten hun ploeg te belonen. Luis Sinisterra was diep in de blessuretijd nog dichterbij de gelijkmaker maar raakte de lat. Het ging Ajax-trainer Erik ten Hag te ver om het verval van Ajax na rust op te hangen aan het uitvallen van Gravenberch. "Want ik moest Haller, Antony en Mazraoui ook wisselen en we missen ook nog Neres en Kudus. Dan heb ik het toch niet over de minste spelers. Maar Ryan past inmiddels ook in dat rijtje."

"In het begin van het seizoen waren er nog best veel mensen die zich afvroegen waarom Gravenberch steeds speelde", vervolgde Ten Hag. "Maar ook in de tweede helft hadden we hem nu goed kunnen gebruiken. Feyenoord ging één op één spelen en daar weet Ryan wel raad mee. Hij kan een mannetje uitspelen en daarna krijgen we vaak de ruimte om gevaarlijk te worden. Hij is in korte tijd een belangrijke speler voor ons geworden."

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

1 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

3 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

4 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

4 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

5 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

7 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

7 uur geleden