Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord

Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch vergat even zijn pijnlijke onderrug toen scheidsrechter Danny Makkelie het duel tussen Ajax en Feyenoord (1-0) uitblies. Hij veerde op van de bank en juichte mee. "Het was even billen knijpen", erkende hij. "En dat mag eigenlijk niet, vind ik. Maar de uitslag vergoedt nu veel voor ons."

Je kan het arrogantie noemen dat Gravenberch vindt dat Ajax tegen Feyenoord niet in de problemen mag komen. Maar de 18-jarige middenvelder weet bijna niet beter als zijn ploeg in eigen huis speelt. Hij was drie jaar oud toen Feyenoord voor het laatst zegevierde in de hoofdstad (1-2). Aan de volgende 18 duels in Amsterdam, inclusief die van zondag, hielden de Rotterdammers slechts 2 punten over.

Ajax won van Feyenoord omdat Gravenberch scoorde, iets wat hij naar eigen zeggen nog veel te weinig doet. "Ik kreeg de bal van Haller", zei hij over zijn winnende treffer. "Daarna was het zoeken. Ik dacht, ik kap nog eens. En toen zag ik een gaatje. De bal ging er best beheerst in."

Rugpijn

Even later ging Gravenberch naar de grond. "Ik kreeg steeds meer last van mijn rug", vertelde hij. "Dat heb ik de laatste jaren vaker. Soms ben ik er vanaf. Maar dan komt het toch terug. In de rust wilde ik eruit. Ik wilde niet het risico lopen dat ik er lang uit zou komen te liggen."

Zonder Gravenberch verloor Ajax de controle over de wedstrijd. De Amsterdammer is niet meer uit de basisformatie van zijn club weg te denken. Soms laat hij zijn directe tegenstander lopen en af en toe is hij ook nog wel eens te flegmatiek. Maar zonder de jongste basisspeler bouwt Ajax een stuk minder op en creëert het ook minder kansen.

Wissels

Feyenoord werd sterker en sterker na het uitvallen van Gravenberch, maar Steven Berghuis en Leroy Fer vergaten hun ploeg te belonen. Luis Sinisterra was diep in de blessuretijd nog dichterbij de gelijkmaker maar raakte de lat. Het ging Ajax-trainer Erik ten Hag te ver om het verval van Ajax na rust op te hangen aan het uitvallen van Gravenberch. "Want ik moest Haller, Antony en Mazraoui ook wisselen en we missen ook nog Neres en Kudus. Dan heb ik het toch niet over de minste spelers. Maar Ryan past inmiddels ook in dat rijtje."

"In het begin van het seizoen waren er nog best veel mensen die zich afvroegen waarom Gravenberch steeds speelde", vervolgde Ten Hag. "Maar ook in de tweede helft hadden we hem nu goed kunnen gebruiken. Feyenoord ging één op één spelen en daar weet Ryan wel raad mee. Hij kan een mannetje uitspelen en daarna krijgen we vaak de ruimte om gevaarlijk te worden. Hij is in korte tijd een belangrijke speler voor ons geworden."

Meer uit Voetbal

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

5 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

5 uur geleden
Gastland Marokko als groepswinnaar naar knock-outfase Afrika Cup

RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.

16 uur geleden
De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

17 uur geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

19 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

20 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

21 uur geleden