Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch vergat even zijn pijnlijke onderrug toen scheidsrechter Danny Makkelie het duel tussen Ajax en Feyenoord (1-0) uitblies. Hij veerde op van de bank en juichte mee. "Het was even billen knijpen", erkende hij. "En dat mag eigenlijk niet, vind ik. Maar de uitslag vergoedt nu veel voor ons."
Je kan het arrogantie noemen dat Gravenberch vindt dat Ajax tegen Feyenoord niet in de problemen mag komen. Maar de 18-jarige middenvelder weet bijna niet beter als zijn ploeg in eigen huis speelt. Hij was drie jaar oud toen Feyenoord voor het laatst zegevierde in de hoofdstad (1-2). Aan de volgende 18 duels in Amsterdam, inclusief die van zondag, hielden de Rotterdammers slechts 2 punten over.
Ajax won van Feyenoord omdat Gravenberch scoorde, iets wat hij naar eigen zeggen nog veel te weinig doet. "Ik kreeg de bal van Haller", zei hij over zijn winnende treffer. "Daarna was het zoeken. Ik dacht, ik kap nog eens. En toen zag ik een gaatje. De bal ging er best beheerst in."
Rugpijn
Even later ging Gravenberch naar de grond. "Ik kreeg steeds meer last van mijn rug", vertelde hij. "Dat heb ik de laatste jaren vaker. Soms ben ik er vanaf. Maar dan komt het toch terug. In de rust wilde ik eruit. Ik wilde niet het risico lopen dat ik er lang uit zou komen te liggen."
Zonder Gravenberch verloor Ajax de controle over de wedstrijd. De Amsterdammer is niet meer uit de basisformatie van zijn club weg te denken. Soms laat hij zijn directe tegenstander lopen en af en toe is hij ook nog wel eens te flegmatiek. Maar zonder de jongste basisspeler bouwt Ajax een stuk minder op en creëert het ook minder kansen.
Wissels
Feyenoord werd sterker en sterker na het uitvallen van Gravenberch, maar Steven Berghuis en Leroy Fer vergaten hun ploeg te belonen. Luis Sinisterra was diep in de blessuretijd nog dichterbij de gelijkmaker maar raakte de lat. Het ging Ajax-trainer Erik ten Hag te ver om het verval van Ajax na rust op te hangen aan het uitvallen van Gravenberch. "Want ik moest Haller, Antony en Mazraoui ook wisselen en we missen ook nog Neres en Kudus. Dan heb ik het toch niet over de minste spelers. Maar Ryan past inmiddels ook in dat rijtje."
"In het begin van het seizoen waren er nog best veel mensen die zich afvroegen waarom Gravenberch steeds speelde", vervolgde Ten Hag. "Maar ook in de tweede helft hadden we hem nu goed kunnen gebruiken. Feyenoord ging één op één spelen en daar weet Ryan wel raad mee. Hij kan een mannetje uitspelen en daarna krijgen we vaak de ruimte om gevaarlijk te worden. Hij is in korte tijd een belangrijke speler voor ons geworden."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
16 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
21 uur geleden