Gravenberch verzacht rugpijn met enige treffer tegen Feyenoord
AMSTERDAM (ANP) - Ryan Gravenberch vergat even zijn pijnlijke onderrug toen scheidsrechter Danny Makkelie het duel tussen Ajax en Feyenoord (1-0) uitblies. Hij veerde op van de bank en juichte mee. "Het was even billen knijpen", erkende hij. "En dat mag eigenlijk niet, vind ik. Maar de uitslag vergoedt nu veel voor ons."
Je kan het arrogantie noemen dat Gravenberch vindt dat Ajax tegen Feyenoord niet in de problemen mag komen. Maar de 18-jarige middenvelder weet bijna niet beter als zijn ploeg in eigen huis speelt. Hij was drie jaar oud toen Feyenoord voor het laatst zegevierde in de hoofdstad (1-2). Aan de volgende 18 duels in Amsterdam, inclusief die van zondag, hielden de Rotterdammers slechts 2 punten over.
Ajax won van Feyenoord omdat Gravenberch scoorde, iets wat hij naar eigen zeggen nog veel te weinig doet. "Ik kreeg de bal van Haller", zei hij over zijn winnende treffer. "Daarna was het zoeken. Ik dacht, ik kap nog eens. En toen zag ik een gaatje. De bal ging er best beheerst in."
Rugpijn
Even later ging Gravenberch naar de grond. "Ik kreeg steeds meer last van mijn rug", vertelde hij. "Dat heb ik de laatste jaren vaker. Soms ben ik er vanaf. Maar dan komt het toch terug. In de rust wilde ik eruit. Ik wilde niet het risico lopen dat ik er lang uit zou komen te liggen."
Zonder Gravenberch verloor Ajax de controle over de wedstrijd. De Amsterdammer is niet meer uit de basisformatie van zijn club weg te denken. Soms laat hij zijn directe tegenstander lopen en af en toe is hij ook nog wel eens te flegmatiek. Maar zonder de jongste basisspeler bouwt Ajax een stuk minder op en creëert het ook minder kansen.
Wissels
Feyenoord werd sterker en sterker na het uitvallen van Gravenberch, maar Steven Berghuis en Leroy Fer vergaten hun ploeg te belonen. Luis Sinisterra was diep in de blessuretijd nog dichterbij de gelijkmaker maar raakte de lat. Het ging Ajax-trainer Erik ten Hag te ver om het verval van Ajax na rust op te hangen aan het uitvallen van Gravenberch. "Want ik moest Haller, Antony en Mazraoui ook wisselen en we missen ook nog Neres en Kudus. Dan heb ik het toch niet over de minste spelers. Maar Ryan past inmiddels ook in dat rijtje."
"In het begin van het seizoen waren er nog best veel mensen die zich afvroegen waarom Gravenberch steeds speelde", vervolgde Ten Hag. "Maar ook in de tweede helft hadden we hem nu goed kunnen gebruiken. Feyenoord ging één op één spelen en daar weet Ryan wel raad mee. Hij kan een mannetje uitspelen en daarna krijgen we vaak de ruimte om gevaarlijk te worden. Hij is in korte tijd een belangrijke speler voor ons geworden."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
19 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden