
Gratis biologisch bloemenzaad voor huurders
Donderdag (22 april) is het Nationale zaaidag. Er gaan dan in heel Nederland miljoenen zaadjes in de grond om voedselbanken voor bijen te creëren. In de dagen rondom deze zaaidag deelt woningcorporatie Beveland Wonen gratis zakjes biologisch bloemenzaad uit aan haar bewoners.
“Het gaat slecht met de Zeeuwse bij”, zegt Davy Fonteine van Beveland Wonen. “Het vinden van voldoende voedsel wordt voor bijen en andere insecten steeds moeilijker. Mensen vervangen namelijk steeds vaker planten en bloemen voor tegels of grind.” Met het uitdelen van gratis biologisch bloemenzaad hoopt de corporatie bewoners te stimuleren om hun woonomgeving een klein beetje te vergroenen. “Planten en bloemen zijn niet alleen goed voor onze bijen, maar zorgen ook voor een koeler leefklimaat. Daarbij kan het regenwater beter wegstromen, waardoor er minder wateroverlast ontstaat.”
Bijenhotels
Medewerkers van Beveland Wonen die veel in de wijk te vinden zijn, hebben deze week zakjes biologisch bloemenzaad bij. “Als we dan langskomen voor bijvoorbeeld een reparatie, laten we direct een zakje bloemzaad achter. Huurders kunnen sinds dinsdag ook zelf een zakje ophalen, buiten bij ons kantoor aan de Livingstoneweg 11 in Goes.” Naast het uitdelen van bloemzaad, plaatst de corporatie binnenkort ook bijenhotels in tuinen van grote complexen. In zo’n hotel kunnen insecten even rusten of schuilen. Er worden ook een aantal kleinere insectenhotels gratis beschikbaar gesteld aan huurders.
Meer uit Beveland
GOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.
1 uur geledenWOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.
14 uur geledenVLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.
19 uur geledenHEINKENSZAND - Heel de maand september is in de hal van het gemeentehuis werk te bewonderen van glaskunstenaar Rinus Rentmeester.
21 uur geledenGOES - Vrijdagavond 12 september staat de Goese binnenstad opnieuw in het teken van de WEA Stadsloop. Voor twee iconen van het evenement wordt deze 28e editie echter een bijzondere: Ferdy Weemaes (69) en Acronius Kramer (72) doen na bijna dertig jaar een stapje terug. "Het is mooi geweest. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan," zeggen de organisatoren.
23 uur geledenGOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
1 dag geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
1 dag geleden