Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus ziet af van vervolging voor lekken uit ministerraad

Grapperhaus ziet af van vervolging voor lekken uit ministerraad

DEN HAAG (ANP) - Er komt waarschijnlijk geen strafzaak tegen een (voormalig) Kamerlid of bewindspersoon wegens het lekken uit de ministerraad. Na een aangifte bij de politie en een advies van de procureur-generaal van de Hoge Raad heeft demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus besloten daarvan af te zien. Er zijn te weinig aanknopingspunten om te achterhalen wie de informatie heeft gedeeld.

Het kabinet deed eind april aangifte vanwege informatie die was gelekt aan RTL Nieuws over de toeslagenaffaire. Informatie uit de ministerraad is geheim en lekken is strafbaar. Procureur-generaal Jos Silvis heeft naar de zaak gekeken om te beoordelen of een strafzaak zin zou hebben, maar stelde begin vorige maand vast van niet. Daarom laat Grapperhaus het erbij zitten.

Volgens de procureur-generaal zou het goed kunnen dat de informatie waarover RTL Nieuws beschikte van een Tweede Kamerlid kwam, maar dat is niet de meest waarschijnlijke optie. "Geen van de Kamerleden heeft geautoriseerd toegang gehad tot alle informatie die, volgens het artikel waaraan in de aangifte wordt gerefereerd, zou zijn ontleend aan de notulen van de ministerraad."

Het is daarom waarschijnlijker dat een minister of staatssecretaris informatie heeft doorgespeeld, staat in het advies. Het is ook denkbaar dat er meerdere bronnen zijn geweest, of dat een ambtenaar heeft gelekt. Waar de informatie vandaan komt, is volgens de procureur-generaal nu niet te zeggen. Ook een strafrechtelijk onderzoek zou waarschijnlijk weinig opleveren, omdat journalisten hun bronnen mogen beschermen.

Het is niet aan de Hoge Raad om te beslissen of er een strafzaak komt, maar aan de minister of de Tweede Kamer. De minister ziet er nu dus van af. Hij zegt er wel bij dat het de Kamer vrij staat om de Hoge Raad alsnog een strafrechtelijk onderzoek te laten doen.

Meer uit Binnenland

Kettlebell van Action mogelijk licht radioactief

DEN HAAG (ANP) - Kettlebells die bij de Action verkocht zijn, zijn mogelijk licht radioactief. Dit meldt de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming (ANVS). De kettlebells kunnen worden teruggebracht naar de winkel.

19 minuten geleden
Veilig Thuis: meldplicht huiselijk geweld geen goed idee

DEN HAAG (ANP) - Een meldplicht bij een vermoeden van huiselijk geweld is geen goed idee, vindt advies- en meldpunt Veilig Thuis. Een meerderheid van de partijen in de Tweede Kamer steunt een maatregelenpakket waar dit in staat.

1 uur geleden
Korte vertragingen op Schiphol na staking grondpersoneel KLM

SCHIPHOL (ANP) - De nasleep van de staking bij KLM op Schiphol woensdag lijkt mee te vallen. Enkele vluchten op de luchthaven lopen donderdag korte vertraging op door de staking van het grondpersoneel, meldt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij. Er zijn geen vluchten geannuleerd.

2 uur geleden
Pilot voor sneller onderzoek bij mogelijk huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de regio Midden-Nederland begint maandag een pilot om snel aanvullend forensisch medisch onderzoek uit te voeren bij slachtoffers van een wurgpoging in huiselijkgeweldzaken. Hierdoor kan mogelijk beter en meer forensisch bewijs worden verzameld, meldt het Openbaar Ministerie, dat in deze pilot samenwerkt met de politie en het Landelijk Onderzoeks- en Expertisebureau FMO (LOEF).

2 uur geleden
Nog nooit zoveel jongeren lid van bieb, meldt KB

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 2,4 miljoen jongeren zijn lid van een openbare bibliotheek, het hoogste aantal ooit. Dat is bijna driekwart van die leeftijdsgroep, meldt de KB. De organisatie, die vroeger de Koninklijke Bibliotheek heette, zegt dat ook meer jongvolwassenen lid zijn geworden.

9 uur geleden
Adviesraad bezorgd over democratie: betrokkenheid burger nodig

DEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.

12 uur geleden
Verdachten in zaak soevereinen blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf vermeende leden van een groep soevereinen die verdacht worden van het plannen van een terroristische aanslag blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald op een eerste openbare zitting. De verdachten hadden gevraagd om hun proces in vrijheid af te wachten, maar de rechter wees dat af.

16 uur geleden