
Grapperhaus wil agenten niet onder Veteranenwet brengen
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus "technisch niet mogelijk" om agenten dezelfde wettelijke veteranenstatus te geven als militairen, zoals de Nederlandse Politiebond (NPB) graag zou zien. "De Veteranenwet is heel specifiek ingericht. Juridisch kun je dit er zo niet onder passen, dat moeten we ook niet willen". Wel onderschrijft Grapperhaus de roep van politiemensen om meer erkenning.
Volgens NPB-voorzitter Jan Struijs zou de veteranenstatus moeten gelden voor politiemensen die 25 jaar of langer in dienst hebben gezeten. Dat zou hen recht op extra zorg geven, dat vooral belangrijk is voor agenten die vanwege hun werk lijden aan een posttraumatisch stressstoornis (PTSS). Door een symbool op hun kleding zouden ze bovendien herkenbaar zijn als veteraan en zullen ze volgens Struijs meer erkenning krijgen voor hun jaren als agent.
Grapperhaus snapt de roep om meer en zichtbare erkenning, maar hij denkt dan eerder aan een andere regeling. "We hebben al een politie-onderscheiding en dergelijke om die vorm van erkenning recht te doen."
Verder wijst hij erop dat er al enige tijd wordt gesproken over hulp aan politiemensen met PTSS. "Daar zijn we al een heel eind in gevorderd en daar zijn in het voorjaar afspraken over gemaakt." Grapperhaus hoopt dit dossier zelf nog af te kunnen ronden, samen met de bonden, de korpsleiding en de ondernemingsraad van de politie.
Meer uit Binnenland
AMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover zegt blij te zijn dat het kabinet zich sterk wil maken voor een 'Onderwegpas', waarmee mensen met een laag inkomen goedkoper of gratis met het openbaar vervoer kunnen reizen in de daluren. Tegelijkertijd maakt de organisatie zich grote zorgen dat het kabinet geen geld vrijmaakt voor NS en dat er fors wordt bezuinigd op het stads- en streekvervoer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Noodverordeningen tijdens de NAVO-top mogen niet worden gebruikt om bijvoorbeeld een blokkade van de A12 te voorkomen. Dat laat de burgemeester van Den Haag, Jan van Zanen, maandag weten. Hij zegt dat hij daarvoor andere middelen heeft. Zo kan een burgemeester beperkingen opleggen, maar ook opdracht geven aan de politie om een einde te maken aan een blokkade.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het is weer verantwoord om te zwemmen in Merwelanden, een recreatieplas in Dordrecht vlak bij de Chemours-fabriek. De provincie Zuid-Holland heeft het negatieve zwemadvies ingetrokken voor Plas Merwelanden, die op de lijst staat met 105 aangewezen zwemlocaties voor 2025. De provincie gaf in 2023 het advies om niet in het meertje te zwemmen vanwege verhoogde concentraties PFAS.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De websites van meerdere provincies en gemeenten zijn maandag niet bereikbaar. Het gaat om een ddos-aanval die is opgeëist door de pro-Russische hackersgroep NoName, meldt een woordvoerder van de provincie Noord-Holland. Bij zo'n aanval wordt zoveel internetverkeer naar een server gestuurd dat die overbelast raakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zijn plannen voor de krimp van Schiphol beter onderbouwen, vindt de Raad van State. In het huidige voorstel van minister Barry Madlener (Infrastructuur) is nog niet duidelijk genoeg hoe de grondrechten van omwonenden zijn beschermd bij dit aantal vliegbewegingen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Van de veertien merendeels minderjarigen die vorige week zijn opgepakt op verdenking van opruiing tot terrorisme op sociale media, zitten er nog tien vast. De overige vier zijn niet voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ze blijven wel verdachte in de zaak, zegt een woordvoerster van het Openbaar Ministerie. De verdachten zijn tussen de 14 en 30 jaar oud.
4 uur geleden'T GOY (ANP) - In een schuur en een woning in het Utrechtse dorp 't Goy heeft maandagochtend een brand gewoed. Twee mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht met lichte brandwonden en omdat ze rook hadden ingeademd.
6 uur geleden