Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus wil agenten niet onder Veteranenwet brengen

Grapperhaus wil agenten niet onder Veteranenwet brengen

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus "technisch niet mogelijk" om agenten dezelfde wettelijke veteranenstatus te geven als militairen, zoals de Nederlandse Politiebond (NPB) graag zou zien. "De Veteranenwet is heel specifiek ingericht. Juridisch kun je dit er zo niet onder passen, dat moeten we ook niet willen". Wel onderschrijft Grapperhaus de roep van politiemensen om meer erkenning.

Volgens NPB-voorzitter Jan Struijs zou de veteranenstatus moeten gelden voor politiemensen die 25 jaar of langer in dienst hebben gezeten. Dat zou hen recht op extra zorg geven, dat vooral belangrijk is voor agenten die vanwege hun werk lijden aan een posttraumatisch stressstoornis (PTSS). Door een symbool op hun kleding zouden ze bovendien herkenbaar zijn als veteraan en zullen ze volgens Struijs meer erkenning krijgen voor hun jaren als agent.

Grapperhaus snapt de roep om meer en zichtbare erkenning, maar hij denkt dan eerder aan een andere regeling. "We hebben al een politie-onderscheiding en dergelijke om die vorm van erkenning recht te doen."

Verder wijst hij erop dat er al enige tijd wordt gesproken over hulp aan politiemensen met PTSS. "Daar zijn we al een heel eind in gevorderd en daar zijn in het voorjaar afspraken over gemaakt." Grapperhaus hoopt dit dossier zelf nog af te kunnen ronden, samen met de bonden, de korpsleiding en de ondernemingsraad van de politie.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

40 minuten geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

6 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

6 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

6 uur geleden