Grapperhaus wil agenten niet onder Veteranenwet brengen
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus "technisch niet mogelijk" om agenten dezelfde wettelijke veteranenstatus te geven als militairen, zoals de Nederlandse Politiebond (NPB) graag zou zien. "De Veteranenwet is heel specifiek ingericht. Juridisch kun je dit er zo niet onder passen, dat moeten we ook niet willen". Wel onderschrijft Grapperhaus de roep van politiemensen om meer erkenning.
Volgens NPB-voorzitter Jan Struijs zou de veteranenstatus moeten gelden voor politiemensen die 25 jaar of langer in dienst hebben gezeten. Dat zou hen recht op extra zorg geven, dat vooral belangrijk is voor agenten die vanwege hun werk lijden aan een posttraumatisch stressstoornis (PTSS). Door een symbool op hun kleding zouden ze bovendien herkenbaar zijn als veteraan en zullen ze volgens Struijs meer erkenning krijgen voor hun jaren als agent.
Grapperhaus snapt de roep om meer en zichtbare erkenning, maar hij denkt dan eerder aan een andere regeling. "We hebben al een politie-onderscheiding en dergelijke om die vorm van erkenning recht te doen."
Verder wijst hij erop dat er al enige tijd wordt gesproken over hulp aan politiemensen met PTSS. "Daar zijn we al een heel eind in gevorderd en daar zijn in het voorjaar afspraken over gemaakt." Grapperhaus hoopt dit dossier zelf nog af te kunnen ronden, samen met de bonden, de korpsleiding en de ondernemingsraad van de politie.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
9 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
11 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
12 uur geleden