Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: strafrecht niet altijd oplossing voor homogenezing

Grapperhaus: strafrecht niet altijd oplossing voor homogenezing

DEN HAAG (ANP) - Hoewel hij 'homogenezing' "walgelijk" vindt, is het strafrecht volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus daar niet altijd het beste antwoord op. Effectiever is het volgens hem om homogenezers sneller een boete te kunnen geven. De VVD, D66, PvdA en GroenLinks kondigden vrijdag een initiatiefwet aan om homogenezingstherapie te verbieden.

Grapperhaus zet al boetes in tegen bedrijven die bijvoorbeeld onlinekindermisbruik faciliteren. "Dan kun je lik op stuk geven en gelijk zeggen: u stopt hiermee, of anders." Die aanpak, via het bestuursrecht, is volgens hem effectief. Strafzaken duren volgens de minister vaak lang en het is moeilijker om het bewijs rond te krijgen. "Maar boetes en naming and shaming, dat zet zoden aan de dijk."

Ook ziet Grapperhaus een rol weggelegd voor onderwijs. Daarin moet centraal staan dat iedereen in Nederland gelijk is en dat "je seksuele gerichtheid van jezelf is". Hij vindt het "kwalijk" als mensen anderen dwingen hun geaardheid "weg te moffelen".

Een Kamermeerderheid had het kabinet opgeroepen homogenezing te verbieden, maar daarvoor was volgens de betrokken bewindslieden eerst meer onderzoek nodig. Vrijdag staat de jongerentak van D66, de Jonge Democraten, met een kraampje op het Plein voor de Tweede Kamer waar ze "heterogenezingstherapie" aanbieden. Daarmee wil ze aantonen hoe "absurd" homogenezing is.

Er zijn zeker vijftien aanbieders van LHBTI-genezing in Nederland, vooral in pinkster-, baptisten-, en evangelische gemeenten. Volgens COC Nederland, dat zich inzet voor LHBTI-rechten in Nederland, zijn er 68 slachtoffers van de 'therapie' gevonden. "Maar waarschijnlijk gaat het om een topje van de ijsberg", laat de belangenorganisatie weten. Het COC is blij met het voornemen om homogenezing bij wet te verbieden.

Meer uit Binnenland

Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

1 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

4 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

4 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

4 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

5 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

5 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

5 uur geleden