Grapperhaus: strafrecht niet altijd oplossing voor homogenezing
DEN HAAG (ANP) - Hoewel hij 'homogenezing' "walgelijk" vindt, is het strafrecht volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus daar niet altijd het beste antwoord op. Effectiever is het volgens hem om homogenezers sneller een boete te kunnen geven. De VVD, D66, PvdA en GroenLinks kondigden vrijdag een initiatiefwet aan om homogenezingstherapie te verbieden.
Grapperhaus zet al boetes in tegen bedrijven die bijvoorbeeld onlinekindermisbruik faciliteren. "Dan kun je lik op stuk geven en gelijk zeggen: u stopt hiermee, of anders." Die aanpak, via het bestuursrecht, is volgens hem effectief. Strafzaken duren volgens de minister vaak lang en het is moeilijker om het bewijs rond te krijgen. "Maar boetes en naming and shaming, dat zet zoden aan de dijk."
Ook ziet Grapperhaus een rol weggelegd voor onderwijs. Daarin moet centraal staan dat iedereen in Nederland gelijk is en dat "je seksuele gerichtheid van jezelf is". Hij vindt het "kwalijk" als mensen anderen dwingen hun geaardheid "weg te moffelen".
Een Kamermeerderheid had het kabinet opgeroepen homogenezing te verbieden, maar daarvoor was volgens de betrokken bewindslieden eerst meer onderzoek nodig. Vrijdag staat de jongerentak van D66, de Jonge Democraten, met een kraampje op het Plein voor de Tweede Kamer waar ze "heterogenezingstherapie" aanbieden. Daarmee wil ze aantonen hoe "absurd" homogenezing is.
Er zijn zeker vijftien aanbieders van LHBTI-genezing in Nederland, vooral in pinkster-, baptisten-, en evangelische gemeenten. Volgens COC Nederland, dat zich inzet voor LHBTI-rechten in Nederland, zijn er 68 slachtoffers van de 'therapie' gevonden. "Maar waarschijnlijk gaat het om een topje van de ijsberg", laat de belangenorganisatie weten. Het COC is blij met het voornemen om homogenezing bij wet te verbieden.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.
12 uur geledenMAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.
12 uur geledenBARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".
16 uur geleden