Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grapperhaus: strafrecht niet altijd oplossing voor homogenezing

Grapperhaus: strafrecht niet altijd oplossing voor homogenezing

DEN HAAG (ANP) - Hoewel hij 'homogenezing' "walgelijk" vindt, is het strafrecht volgens demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus daar niet altijd het beste antwoord op. Effectiever is het volgens hem om homogenezers sneller een boete te kunnen geven. De VVD, D66, PvdA en GroenLinks kondigden vrijdag een initiatiefwet aan om homogenezingstherapie te verbieden.

Grapperhaus zet al boetes in tegen bedrijven die bijvoorbeeld onlinekindermisbruik faciliteren. "Dan kun je lik op stuk geven en gelijk zeggen: u stopt hiermee, of anders." Die aanpak, via het bestuursrecht, is volgens hem effectief. Strafzaken duren volgens de minister vaak lang en het is moeilijker om het bewijs rond te krijgen. "Maar boetes en naming and shaming, dat zet zoden aan de dijk."

Ook ziet Grapperhaus een rol weggelegd voor onderwijs. Daarin moet centraal staan dat iedereen in Nederland gelijk is en dat "je seksuele gerichtheid van jezelf is". Hij vindt het "kwalijk" als mensen anderen dwingen hun geaardheid "weg te moffelen".

Een Kamermeerderheid had het kabinet opgeroepen homogenezing te verbieden, maar daarvoor was volgens de betrokken bewindslieden eerst meer onderzoek nodig. Vrijdag staat de jongerentak van D66, de Jonge Democraten, met een kraampje op het Plein voor de Tweede Kamer waar ze "heterogenezingstherapie" aanbieden. Daarmee wil ze aantonen hoe "absurd" homogenezing is.

Er zijn zeker vijftien aanbieders van LHBTI-genezing in Nederland, vooral in pinkster-, baptisten-, en evangelische gemeenten. Volgens COC Nederland, dat zich inzet voor LHBTI-rechten in Nederland, zijn er 68 slachtoffers van de 'therapie' gevonden. "Maar waarschijnlijk gaat het om een topje van de ijsberg", laat de belangenorganisatie weten. Het COC is blij met het voornemen om homogenezing bij wet te verbieden.

Meer uit Binnenland

Westerwolde: nog geen besluit over nachtelijke opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.

40 minuten geleden
Door drukte laat COA niet iedereen meer toe tot opvang Ter Apel

TER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.

1 uur geleden
Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

2 uur geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

9 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

13 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

14 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

14 uur geleden