Grapperhaus: blijf met Biblebelt in overleg over corona
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Ferd Grapperhaus vindt het belangrijk om vooral in overleg te blijven met gebieden in bijvoorbeeld de Biblebelt waar nieuwe coronabrandhaarden oplaaien. Om het virus effectief te bestrijden, moet over zowel de handhaving van de regels als over vaccinaties gesproken blijven worden, vindt de minister. "Ik geloof dat we het nog steeds alleen samen kunnen doen."
Uit cijfers van het RIVM bleek maandag dat het aantal coronabesmettingen met name op de Biblebelt weer snel oploopt. In die gebieden zijn ook minder mensen gevaccineerd. Toch zei de burgemeester van Urk, waar de vaccinatiegraad het laagst is, zaterdag in het AD dat hij niet te streng wil zijn in de handhaving van de coronaregels omdat de besmettingscijfers nog onder controle zijn.
Desgevraagd zei Grapperhaus dat de mening van de burgemeester "wat genuanceerder is dan uit de media naar voren kwam". Toch vindt de minister het belangrijk dat ook daar de regels worden nageleefd. Dat is mede omdat het kabinet in het hele land hetzelfde beleid wil voeren en regionale maatregelen nu niet ziet zitten. Het is dan wel noodzakelijk om de aanpak per regio "in heel goed overleg en advisering" uit te voeren, vindt de minister.
Wat Grapperhaus betreft, worden ook de principiële religieuze bezwaren tegen vaccinatie die in gemeenten in de Biblebelt leven besproken. "Dat kan altijd resultaat opleveren." Grapperhaus is behalve minister van Justitie en Veiligheid ook minister van Eredienst. Dat betekent dat hij verantwoordelijk is voor zaken die met het geloof te maken hebben.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden