Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GrandVision onderuit op Damrak door mogelijk klappen brillenfusie

GrandVision onderuit op Damrak door mogelijk klappen brillenfusie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag in de uitverkoop op het Damrak. De overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica dreigt niet door te gaan. Ook investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, moest het om die reden ontgelden. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen voor het Congres.

GrandVision zakte bijna 8 procent en was de grootste daler in de MidKap. Het arbitragehof oordeelde dat het bedrijf zich niet aan de overnameovereenkomst met EssilorLuxottica heeft gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. Door de uitspraak mag EssilorLuxottica, eigenaar van brillenmerk Ray-Ban, zich terugtrekken uit de deal. De Frans-Italiaanse brillenreus verklaarde zijn opties te bekijken en daalde 1,3 procent in Milaan. HAL verloor dik 4 procent op de lokale Amsterdamse markt. Analisten van KBC Securities denken dat EssilorLuxottica zal aansturen op een herziening van de voorwaarden van de deal.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur ongewijzigd op 723,81 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1040,14 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen won 0,2 procent.

Prosus

Prosus stond onderaan bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een verlies van 2,9 procent. De daling volgde op een fors koersverlies van het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop met een winst van 3 procent.

Sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven was laadpalenfabrikant Alfen met een plus van 2,2 procent. Air France-KLM daalde 0,1 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met de Nederlandse overheid te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Tankopslagbedrijf Vopak kreeg een contract voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China en klom 0,8 procent.

Accsys

Houtveredelaar Accsys zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en werd 3,7 procent hoger gezet. Ordina won 0,3 procent. De IT-dienstverlener liet tijdens zijn beleggersdag weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen.

De euro stond op 1,1882 dollar, tegen 1,1910 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 73,11 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese Commissie onderzoekt Snapchat om grooming en vapeverkoop

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is een onderzoek naar Snapchat begonnen. Daaruit moet blijken of de sociale media-app voldoet aan de Europese wet inzake digitale diensten (DSA). Die vereist dat platforms maatregelen nemen om minderjarigen op hun diensten te beschermen.

20 minuten geleden
Brussel klaagt pornowebsites aan om toegang voor kinderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft de pornowebsites Pornhub, Stripchat, XNXX en XVideos aangeklaagd omdat ze kinderen toegang geven tot porno. Daarmee worden EU-regels overtreden, zegt Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie. De overtredingen kunnen leiden tot forse boetes.

31 minuten geleden
Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen

WEESP (ANP) - Geldmaat neemt maatregelen om nieuwe plofkraken te voorkomen. Een deel van de afstortautomaten wordt gesloten, voor andere worden de openingstijden beperkt. Deze week zijn er al zes automaten van Geldmaat het mikpunt geweest van criminelen, meldt de organisatie.

39 minuten geleden
Storing bij Odido, problemen met telefoneren en mobiel internet

DEN HAAG (ANP) - Odido kampt met een storing, meldt de telecomprovider. Kort na het middaguur waren er meer dan 30.000 meldingen binnengekomen op de website allestoringen.nl. Klanten melden onder meer problemen te hebben met telefoneren en mobiel internetten.

40 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met deel handelsdeal VS met 'vangnet'

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid voor goedkeuring van een deel van de Europese handelsdeal met de Verenigde Staten gestemd. Parlementariƫrs voegden daar wel waarborgen aan toe die ervoor moeten zorgen dat de Amerikanen zich aan hun eerdere toezeggingen houden.

1 uur geleden
Verpact zamelt nog steeds te weinig statiegeldverpakkingen in

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven heeft vorig jaar opnieuw te weinig plastic drankflessen en -blikjes met statiegeld ingezameld. Verpact, de organisatie die namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling, meldt op basis van voorlopige cijfers dat 85 tot 87 procent van de blikjes weer werd ingeleverd en 83 tot 85 procent van de plastic statiegeldflessen. Volgens de wet moet de industrie echter minstens 90 procent van de verkochte statiegeldflessen en -blikjes weer inzamelen, maar die doelstelling is nog nooit gehaald.

1 uur geleden
H&M-topman: Iranoorlog kan leiden tot licht hogere kosten

STOCKHOLM (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige instabiliteit in het Midden-Oosten kan, indien aanhoudend, leiden tot licht hogere kosten voor Hennes & Mauritz (H&M). Dat zei topman Daniel Erver van het Zweedse kledingconcern donderdag bij de presentatie van de kwartaalcijfers. Op wereldwijde schaal heeft de oorlog in het Midden-Oosten volgens de topman op dit moment nog geen impact op het consumentengedrag.

2 uur geleden