Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GrandVision onderuit op Damrak door mogelijk klappen brillenfusie

GrandVision onderuit op Damrak door mogelijk klappen brillenfusie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag in de uitverkoop op het Damrak. De overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica dreigt niet door te gaan. Ook investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, moest het om die reden ontgelden. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen voor het Congres.

GrandVision zakte bijna 8 procent en was de grootste daler in de MidKap. Het arbitragehof oordeelde dat het bedrijf zich niet aan de overnameovereenkomst met EssilorLuxottica heeft gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. Door de uitspraak mag EssilorLuxottica, eigenaar van brillenmerk Ray-Ban, zich terugtrekken uit de deal. De Frans-Italiaanse brillenreus verklaarde zijn opties te bekijken en daalde 1,3 procent in Milaan. HAL verloor dik 4 procent op de lokale Amsterdamse markt. Analisten van KBC Securities denken dat EssilorLuxottica zal aansturen op een herziening van de voorwaarden van de deal.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur ongewijzigd op 723,81 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1040,14 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen won 0,2 procent.

Prosus

Prosus stond onderaan bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een verlies van 2,9 procent. De daling volgde op een fors koersverlies van het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop met een winst van 3 procent.

Sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven was laadpalenfabrikant Alfen met een plus van 2,2 procent. Air France-KLM daalde 0,1 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met de Nederlandse overheid te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Tankopslagbedrijf Vopak kreeg een contract voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China en klom 0,8 procent.

Accsys

Houtveredelaar Accsys zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en werd 3,7 procent hoger gezet. Ordina won 0,3 procent. De IT-dienstverlener liet tijdens zijn beleggersdag weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen.

De euro stond op 1,1882 dollar, tegen 1,1910 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 73,11 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 74,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

China komt met importheffing van 55 procent op rundvlees uit VS

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Braziliƫ en Australiƫ. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.

44 minuten geleden
AEX begint met klein verlies aan laatste dag bewogen beursjaar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.

1 uur geleden
Japans bedrijfsleven schrapt jaarlijks topbezoek aan China

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.

1 uur geleden
Eurostar wil alle ritten in Kanaaltunnel hervatten na problemen

LONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.

2 uur geleden
Iets meer supermarkten open op nieuwjaarsdag

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.

2 uur geleden
President Xi: China haalt groeidoelstelling van 5 procent

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.

2 uur geleden
Cao-lonen harder gestegen dan de prijzen

DEN HAAG (ANP) - De cao-lonen in Nederland zijn dit jaar met gemiddeld 5 procent gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In de vorige twee jaar was die stijging sterker, maar het gaat volgens het statistiekbureau nog altijd om een van de grootste toenames in de afgelopen veertig jaar.

3 uur geleden