GrandVision onderuit op Damrak door mogelijk klappen brillenfusie
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel GrandVision ging dinsdag in de uitverkoop op het Damrak. De overname van het moederbedrijf van optiekketens Pearle en Eye Wish door het Frans-Italiaanse EssilorLuxottica dreigt niet door te gaan. Ook investeerder HAL, grootaandeelhouder van GrandVision, moest het om die reden ontgelden. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen voor het Congres.
GrandVision zakte bijna 8 procent en was de grootste daler in de MidKap. Het arbitragehof oordeelde dat het bedrijf zich niet aan de overnameovereenkomst met EssilorLuxottica heeft gehouden door zijn bedrijfsvoering te veranderen tijdens de coronacrisis. Door de uitspraak mag EssilorLuxottica, eigenaar van brillenmerk Ray-Ban, zich terugtrekken uit de deal. De Frans-Italiaanse brillenreus verklaarde zijn opties te bekijken en daalde 1,3 procent in Milaan. HAL verloor dik 4 procent op de lokale Amsterdamse markt. Analisten van KBC Securities denken dat EssilorLuxottica zal aansturen op een herziening van de voorwaarden van de deal.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur ongewijzigd op 723,81 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1040,14 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,2 procent. Londen won 0,2 procent.
Prosus
Prosus stond onderaan bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een verlies van 2,9 procent. De daling volgde op een fors koersverlies van het Chinese technologiebedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield ging aan kop met een winst van 3 procent.
Sterkste stijger bij de middelgrote bedrijven was laadpalenfabrikant Alfen met een plus van 2,2 procent. Air France-KLM daalde 0,1 procent. Topman Ben Smith van de luchtvaartcombinatie verwacht deze zomer een nieuwe deal met de Nederlandse overheid te kunnen sluiten over coronasteun. Waarschijnlijk gaat het om het omzetten van schulden die Air France-KLM heeft bij de Nederlandse staat in nieuwe aandelen. Tankopslagbedrijf Vopak kreeg een contract voor een nieuwe terminal voor vloeibare producten in China en klom 0,8 procent.
Accsys
Houtveredelaar Accsys zag de resultaten in het afgelopen boekjaar flink aantrekken en werd 3,7 procent hoger gezet. Ordina won 0,3 procent. De IT-dienstverlener liet tijdens zijn beleggersdag weten op koers te liggen om zijn doelstellingen voor 2022 te halen.
De euro stond op 1,1882 dollar, tegen 1,1910 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 73,11 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 74,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
8 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
12 uur geleden