
Graafwerk bij treinstation voor onderzoek verbouwing
MIDDELBURG - De Nederlandse Spoorwegen (NS), spoorwegbeheerder ProRail en gemeente Middelburg onderzoeken hoe ze het stationsgebied in Middelburg het beste kunnen vernieuwen. Daarvoor beginnen woensdag graafwerkzaamheden. Na de zomer willen de partijen hun aanpak duidelijk hebben.
De komende maanden onderzoeken de drie partijen wat ervoor nodig is om het monumentale station voor de komende jaren te laten voldoen aan de behoefte van reizigers. “Voor de toekomst zijn openbaar vervoer en duurzaamheid heel belangrijk”, zegt de Middelburgse wethouder Chris Simons. “Het station zien we als mobiliteitshub, een plaats waar verschillende vervoersvormen samenkomen. Bijvoorbeeld voorzieningen als kiss-and-ride en park-and-ride horen daarbij.”
Fundering
Eerdere verbouwingsplannen konden niet doorgaan vanwege problemen met de fundering van het stationsgebouw. In het onderzoek bekijken de partijen hoe deze problemen het beste opgelost kunnen worden, aldus NS-projectleider Ken Prijn. “Het bleek ineens dat de fundering over een jaar of tien vervangen moet worden. Dan heeft het geen zin om nu te gaan verbouwen. We willen het in een keer goed doen.”
Hinder
Naast het stationsgebouw moeten ook de perrons en de perronkap vervangen worden. “Hoe we dit precies gaan doen, zoeken we nu uit”, zegt ProRail-projectleider Eric-Jan Luijk. “Tijdens de werkzaamheden willen we de overlast voor reizigers zoveel mogelijk beperken. Maar enige hinder is onvermijdelijk. Daarvoor krijgt de reiziger wel een beter station terug, met goede voorzieningen.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Op zondag 6 juli vond in de Engelse Kerk Middelburg de feestelijke opening plaats van de tweede tentoonstellingsmaand van Zicht op Zeeland. De bezoekers genoten zichtbaar van de kunst, de sfeer en de ontmoetingen. De expositie is iedere dag, behalve maandag, geopend van 11.00-17.00 uur. Toegang is gratis.
2 uur geledenMIDDELBURG - Een man (20) uit het Belgische Sint-Niklaas is in de nacht van zondag op maandag opgepakt, omdat hij een bivakmuts droeg en een wapen bij zich had.
21 uur geledenMIDDELBURG - Temidden van alle kinderen namen juf Magda en juf Ineke afscheid van basisschool Cypressenhof in Middelburg-Zuid.
21 uur geledenVEERE - Diverse leden en vrijwilligers van muziekvereniging Veere's Genoegen uit Veere organiseren gedurende de zomervakantie elke dinsdag een rommel- en curiosamarkt in clubgebouw 'Het Akkoord' van de muziekvereniging in Veere.
23 uur geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Addy Nieuwenhuize, galeriehouder van 'De Osseberg' in Grijpskerke.
1 dag geledenWESTKAPELLE- De brandweer van Westkapelle en de politie van Walcheren zijn in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen na de melding van mogelijke brandstichting aan de Rijkesweg. Ter plaatse bleek dat er een buitenbrandje gewoed had. Deze hoefde enkel nog nageblust te worden. Rondom de plaats van het incident rook de brandweer een brandstof-olielucht, vermoedelijk afkomstig uit een voertuig. De politie heeft samen met de brandweer in de omgeving onderzoek verricht maar niets aangetroffen.
2 dagen geledenVEERE- Op de Polredijk heeft zaterdagavond een ongeval plaatsgevonden. Door onbekende oorzaak reed een personenauto daar in een flauwe bocht aan de andere kant van de weg de dijk af. De auto kwam, via het fietspad, achterstevoren in de dichtbegroeide bosschage terecht. Aanwezigen bij een feest aan de jachthaven hoorden de klap en alarmeerden de hulpdiensten. Zij kwamen snel ter plaatse. Eén jongedame werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht. De auto werd getakeld door een bergingsbedrijf. Hierbij raakten meerdere boompjes beschadigd.
2 dagen geleden