Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Graafschap speelt gelijk en houdt kans op promotie in eigen hand

Graafschap speelt gelijk en houdt kans op promotie in eigen hand

LEEUWARDEN (ANP) - De Graafschap houdt de kans op promotie naar de Eredivisie ondanks een gelijkspel in eigen hand. De club uit Doetinchem verloor 2 punten in de uitwedstrijd bij SC Cambuur (1-1), dat al zeker is van de titel van de Keuken Kampioen Divisie.

De Graafschap kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Michael Breij, die een inzet van Ted van de Pavert achter zijn eigen doelman werkte. Giovanni Korte maakte gelijk voor SC Cambuur, tot groot vermaak van de supporters die net als vorige week in de Eredivisie beperkt welkom waren bij de duels in de eerste divisie.

Almere City won de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (1-0), met dank aan een treffer van John Yeboah. Brian Brobbey miste een strafschop voor Jong Ajax. De spits schoot zo hoog over dat de bal het stadion uitging. De club uit Almere verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde De Graafschap tot 4 punten, met nog twee speelronden voor de boeg. Go Ahead Eagles komt zondag in punten gelijk met Almere City als het in eigen stadion Helmond Sport verslaat.

Promotie

De Graafschap verzekert zich volgende week alsnog van promotie naar Eredivisie als het Jong Ajax verslaat. De club sluit de reguliere competitie over anderhalve week af met een thuiswedstrijd tegen Helmond Sport.

SC Cambuur is als kampioen al zeker van een plek in de Eredivisie voor het volgende seizoen. De club uit Leeuwarden leek vorig seizoen net als De Graafschap op weg naar promotie, totdat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. De KNVB besloot geen clubs te laten promoveren naar de Eredivisie.

De nummers 1 en 2 van de eerste divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie. De nummers 3 tot en met 8 maken in de play-offs een kans op een ticket voor de hoogste voetbalklasse van volgend seizoen. Dat zijn op basis van de huidige ranglijst Almere City, Go Ahead Eagles, NAC Breda, NEC, FC Volendam en Roda JC.

Meer uit Voetbal

Frankrijk wil afwezige Deschamps trots maken in WK-duel met Noren

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.

9 minuten geleden
Ajax haalt Marokkaanse vleugelverdediger Zahouani

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.

10 minuten geleden
Club Hercules uit medeleven met nabestaanden 'held' Grotenbreg

UTRECHT (ANP) - De Utrechtse amateurvoetbalclub USV Hercules bevestigt dat oud-speler Mats Grotenbreg (28) donderdag is overleden. Hij werd door een boot aangevaren toen hij aan het zwemmen was bij de Mookerplas in het noorden van Limburg. Hercules noemt Grotenbreg een held en wenst zijn nabestaanden "alle kracht dit verlies te dragen".

1 uur geleden
Telecombedrijf KPN verlengt sponsorovereenkomst met KNVB

ROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.

3 uur geleden
Doelman Room denkt er op volgende WK weer bij te zijn met Curaçao

PHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"

4 uur geleden
Renard heeft geen spijt van rol als interim bij Tunesië op WK

KANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.

4 uur geleden
Gaari: Advocaat mag als bondscoach van Curaçao heel trots zijn

PHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."

4 uur geleden