Graafschap speelt gelijk en houdt kans op promotie in eigen hand
LEEUWARDEN (ANP) - De Graafschap houdt de kans op promotie naar de Eredivisie ondanks een gelijkspel in eigen hand. De club uit Doetinchem verloor 2 punten in de uitwedstrijd bij SC Cambuur (1-1), dat al zeker is van de titel van de Keuken Kampioen Divisie.
De Graafschap kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Michael Breij, die een inzet van Ted van de Pavert achter zijn eigen doelman werkte. Giovanni Korte maakte gelijk voor SC Cambuur, tot groot vermaak van de supporters die net als vorige week in de Eredivisie beperkt welkom waren bij de duels in de eerste divisie.
Almere City won de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (1-0), met dank aan een treffer van John Yeboah. Brian Brobbey miste een strafschop voor Jong Ajax. De spits schoot zo hoog over dat de bal het stadion uitging. De club uit Almere verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde De Graafschap tot 4 punten, met nog twee speelronden voor de boeg. Go Ahead Eagles komt zondag in punten gelijk met Almere City als het in eigen stadion Helmond Sport verslaat.
Promotie
De Graafschap verzekert zich volgende week alsnog van promotie naar Eredivisie als het Jong Ajax verslaat. De club sluit de reguliere competitie over anderhalve week af met een thuiswedstrijd tegen Helmond Sport.
SC Cambuur is als kampioen al zeker van een plek in de Eredivisie voor het volgende seizoen. De club uit Leeuwarden leek vorig seizoen net als De Graafschap op weg naar promotie, totdat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. De KNVB besloot geen clubs te laten promoveren naar de Eredivisie.
De nummers 1 en 2 van de eerste divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie. De nummers 3 tot en met 8 maken in de play-offs een kans op een ticket voor de hoogste voetbalklasse van volgend seizoen. Dat zijn op basis van de huidige ranglijst Almere City, Go Ahead Eagles, NAC Breda, NEC, FC Volendam en Roda JC.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
3 uur geleden