Graafschap speelt gelijk en houdt kans op promotie in eigen hand
LEEUWARDEN (ANP) - De Graafschap houdt de kans op promotie naar de Eredivisie ondanks een gelijkspel in eigen hand. De club uit Doetinchem verloor 2 punten in de uitwedstrijd bij SC Cambuur (1-1), dat al zeker is van de titel van de Keuken Kampioen Divisie.
De Graafschap kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Michael Breij, die een inzet van Ted van de Pavert achter zijn eigen doelman werkte. Giovanni Korte maakte gelijk voor SC Cambuur, tot groot vermaak van de supporters die net als vorige week in de Eredivisie beperkt welkom waren bij de duels in de eerste divisie.
Almere City won de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (1-0), met dank aan een treffer van John Yeboah. Brian Brobbey miste een strafschop voor Jong Ajax. De spits schoot zo hoog over dat de bal het stadion uitging. De club uit Almere verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde De Graafschap tot 4 punten, met nog twee speelronden voor de boeg. Go Ahead Eagles komt zondag in punten gelijk met Almere City als het in eigen stadion Helmond Sport verslaat.
Promotie
De Graafschap verzekert zich volgende week alsnog van promotie naar Eredivisie als het Jong Ajax verslaat. De club sluit de reguliere competitie over anderhalve week af met een thuiswedstrijd tegen Helmond Sport.
SC Cambuur is als kampioen al zeker van een plek in de Eredivisie voor het volgende seizoen. De club uit Leeuwarden leek vorig seizoen net als De Graafschap op weg naar promotie, totdat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. De KNVB besloot geen clubs te laten promoveren naar de Eredivisie.
De nummers 1 en 2 van de eerste divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie. De nummers 3 tot en met 8 maken in de play-offs een kans op een ticket voor de hoogste voetbalklasse van volgend seizoen. Dat zijn op basis van de huidige ranglijst Almere City, Go Ahead Eagles, NAC Breda, NEC, FC Volendam en Roda JC.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
7 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
11 uur geleden