Graafschap speelt gelijk en houdt kans op promotie in eigen hand
LEEUWARDEN (ANP) - De Graafschap houdt de kans op promotie naar de Eredivisie ondanks een gelijkspel in eigen hand. De club uit Doetinchem verloor 2 punten in de uitwedstrijd bij SC Cambuur (1-1), dat al zeker is van de titel van de Keuken Kampioen Divisie.
De Graafschap kwam op voorsprong door een eigen doelpunt van Michael Breij, die een inzet van Ted van de Pavert achter zijn eigen doelman werkte. Giovanni Korte maakte gelijk voor SC Cambuur, tot groot vermaak van de supporters die net als vorige week in de Eredivisie beperkt welkom waren bij de duels in de eerste divisie.
Almere City won de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (1-0), met dank aan een treffer van John Yeboah. Brian Brobbey miste een strafschop voor Jong Ajax. De spits schoot zo hoog over dat de bal het stadion uitging. De club uit Almere verkleinde de achterstand op het als tweede geklasseerde De Graafschap tot 4 punten, met nog twee speelronden voor de boeg. Go Ahead Eagles komt zondag in punten gelijk met Almere City als het in eigen stadion Helmond Sport verslaat.
Promotie
De Graafschap verzekert zich volgende week alsnog van promotie naar Eredivisie als het Jong Ajax verslaat. De club sluit de reguliere competitie over anderhalve week af met een thuiswedstrijd tegen Helmond Sport.
SC Cambuur is als kampioen al zeker van een plek in de Eredivisie voor het volgende seizoen. De club uit Leeuwarden leek vorig seizoen net als De Graafschap op weg naar promotie, totdat het seizoen vanwege corona voortijdig werd afgebroken. De KNVB besloot geen clubs te laten promoveren naar de Eredivisie.
De nummers 1 en 2 van de eerste divisie promoveren rechtstreeks naar de Eredivisie. De nummers 3 tot en met 8 maken in de play-offs een kans op een ticket voor de hoogste voetbalklasse van volgend seizoen. Dat zijn op basis van de huidige ranglijst Almere City, Go Ahead Eagles, NAC Breda, NEC, FC Volendam en Roda JC.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
10 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
15 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
15 uur geleden