Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Graafschap Kent sluit snelwegen naar Dover voor vrachtverkeer

Graafschap Kent sluit snelwegen naar Dover voor vrachtverkeer

DOVER (ANP) - Het Britse graafschap Kent heeft de snelwegen naar havenplaats Dover afgesloten om het vrachtverkeer dat naar de Europese Unie wil tegen te houden. Frankrijk weert maandag en dinsdag al het verkeer uit het Verenigd Koninkrijk. Met de wegafsluitingen willen de lokale autoriteiten chaos op de snelweg, door lange files met vrachtwagens, voor mensen uit de regio voorkomen.

Kent maakt de voormalige luchthaven Manston gereed om de vrachtwagens tijdelijk op te vangen. Daar kunnen 4000 vrachtwagens worden gestald. De Britse regering buigt zich maandag over mogelijke maatregelen die nodig zijn om de levering van voedsel en coronavaccins te kunnen garanderen.

Frankrijk wil net als veel andere EU-landen, waaronder Nederland, voorkomen dat er meer mensen met de gemuteerde Britse coronavariant naar Europa komen. Frankrijk laat geen enkel voertuig toe uit het Verenigd Koninkrijk. In Nederland zijn vrachtvluchten nog wel toegestaan.

Vooralsnog zijn er vooral gevallen van de variant vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk. Nederland kent één geval.

Meer uit Buitenland

Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden, schrijft de Leipziger Volkszeitung.

43 minuten geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

1 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

1 uur geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

2 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

5 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

6 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

7 uur geleden