Graafschap Kent sluit snelwegen naar Dover voor vrachtverkeer
DOVER (ANP) - Het Britse graafschap Kent heeft de snelwegen naar havenplaats Dover afgesloten om het vrachtverkeer dat naar de Europese Unie wil tegen te houden. Frankrijk weert maandag en dinsdag al het verkeer uit het Verenigd Koninkrijk. Met de wegafsluitingen willen de lokale autoriteiten chaos op de snelweg, door lange files met vrachtwagens, voor mensen uit de regio voorkomen.
Kent maakt de voormalige luchthaven Manston gereed om de vrachtwagens tijdelijk op te vangen. Daar kunnen 4000 vrachtwagens worden gestald. De Britse regering buigt zich maandag over mogelijke maatregelen die nodig zijn om de levering van voedsel en coronavaccins te kunnen garanderen.
Frankrijk wil net als veel andere EU-landen, waaronder Nederland, voorkomen dat er meer mensen met de gemuteerde Britse coronavariant naar Europa komen. Frankrijk laat geen enkel voertuig toe uit het Verenigd Koninkrijk. In Nederland zijn vrachtvluchten nog wel toegestaan.
Vooralsnog zijn er vooral gevallen van de variant vastgesteld in het Verenigd Koninkrijk. Nederland kent één geval.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
2 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
6 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
8 uur geleden