Gouverneur Florida: naar school gaan moet vrijblijvend zijn
TALLAHASSEE (ANP) - De gouverneur van Florida wil dat scholen op basis van vrijblijvendheid opengaan. Ouders moeten zelf kunnen bepalen of ze hun kind naar school sturen en schoolbesturen moeten kunnen bepalen of er les in de klas wordt gegeven. Dat zei de Republikein Ron DeSantis woensdag.
De Amerikaanse staat had eerder aangekondigd dat de scholen in augustus, met de start van het nieuwe schooljaar, weer opengaan. Dat terwijl het coronavirus in Florida nog altijd om zich heen grijpt met rond de 10.000 nieuwe besmettingen per dag. DeSantis merkte daarbij op dat kinderen het virus nauwelijks overdragen. Daarop barstte een storm van kritiek los van onder anderen leraren en ouders. Een lerarenvakbond stapte zelfs naar de rechter.
In een poging de onrust weg te nemen pleit DeSantis nu voor vrijblijvendheid. Hij zegt dat leraren die tot een risicogroep behoren of zich er niet prettig bij voelen de mogelijkheid moeten hebben om op afstand les te geven.
Ook president Donald Trump liet zich woensdag uit over het onderwijs. Hij is voorstander van het heropenen van de scholen en zei er geen problemen mee te hebben als zijn zoon Barron en kleinkinderen weer naar school gaan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenland-crisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
4 minuten geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
1 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
2 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/RTR/AFP) - De Deense regering is blij dat de Amerikaanse president Trump geen geweld wil gebruiken bij de gewenste inlijving van Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Het is positief dat Trump zegt dat hij niet van plan is geweld te gebruiken, aldus de Deense minister van Buitenlandse Zaken. Maar de aanspraken blijven overeind en het probleem dus ook, aldus minister Lars Løkke Rasmussen.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft laten weten ook te zijn uitgenodigd voor de door de Amerikaanse president Donald Trump beoogde vredesraad. Het Vaticaan gaat de uitnodiging overwegen voordat een antwoord wordt verstuurd. Trump heeft zo'n zestig landen uitgenodigd. Er hebben twintig of misschien wel 25 landen ingestemd, aldus de Amerikaanse gezant Steve Witkoff.
4 uur geleden