Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gouverneur Florida: naar school gaan moet vrijblijvend zijn

Gouverneur Florida: naar school gaan moet vrijblijvend zijn

TALLAHASSEE (ANP) - De gouverneur van Florida wil dat scholen op basis van vrijblijvendheid opengaan. Ouders moeten zelf kunnen bepalen of ze hun kind naar school sturen en schoolbesturen moeten kunnen bepalen of er les in de klas wordt gegeven. Dat zei de Republikein Ron DeSantis woensdag.

De Amerikaanse staat had eerder aangekondigd dat de scholen in augustus, met de start van het nieuwe schooljaar, weer opengaan. Dat terwijl het coronavirus in Florida nog altijd om zich heen grijpt met rond de 10.000 nieuwe besmettingen per dag. DeSantis merkte daarbij op dat kinderen het virus nauwelijks overdragen. Daarop barstte een storm van kritiek los van onder anderen leraren en ouders. Een lerarenvakbond stapte zelfs naar de rechter.

In een poging de onrust weg te nemen pleit DeSantis nu voor vrijblijvendheid. Hij zegt dat leraren die tot een risicogroep behoren of zich er niet prettig bij voelen de mogelijkheid moeten hebben om op afstand les te geven.

Ook president Donald Trump liet zich woensdag uit over het onderwijs. Hij is voorstander van het heropenen van de scholen en zei er geen problemen mee te hebben als zijn zoon Barron en kleinkinderen weer naar school gaan.

Meer uit Buitenland

Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

1 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

2 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

2 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

3 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

3 uur geleden
Media: VS sturen 3000 militairen extra naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.

4 uur geleden
Iraanse raket zou boven Libanon zijn onderschept

BEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.

5 uur geleden