Goudprijs stijgt voor het eerst tot boven de 2700 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is vrijdag voor het eerst tot boven de 2700 dollar gestegen, mede aangejaagd door de spanningen in het Midden-Oosten na de dood van Hamasleider Yahya Sinwar bij een militaire operatie van Israël. Investeerders zien het edelmetaal als een veilige investering in onzekere tijden.
Een troy ounce goud (31,1 gram) klom tot circa 2720 dollar. Dit jaar is de goudprijs bezig met een recordopmars, met een stijging van meer dan 30 procent.
De goudprijs wordt ook gestuwd door het vooruitzicht op verdere renteverlagingen in de Verenigde Staten. Hogere rentetarieven zijn doorgaans ongunstig voor beleggingen in goud, omdat die investering geen rente oplevert. Door het vooruitzicht van een renteverlaging wordt goud als een aantrekkelijkere belegging gezien.
Ook de onzekerheid over de Amerikaanse presidentsverkiezingen speelt een rol, omdat beide presidentskandidaten volgens marktkenners verschillende risico's voor de economie met zich meebrengen. Verder hebben centrale banken, waaronder die in India en China, dit jaar grote hoeveelheden goud gekocht.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
7 uur geleden