Goud voor baanwielrenners Van Schip en Van Riessen in Canada
MILTON (ANP) - Baanwielrenners Jan-Willem van Schip en Laurine van Riessen hebben goud gepakt bij de wereldbekerwedstrijden baanwielrennen in het Canadese Milton. Van Schip won zaterdag het omnium. Van Riessen was voor het eerst in de wereldbeker de beste op de sprint.
Van Schip was het meest constant op het omnium in Milton. Hij werd tweede op de scratch en won de tempo race. Met tweede plaatsen in de afvalkoers en de puntenrace kwam hij tot 150 punten en bleef daarmee de Pool Daniel Staniszewski en de Amerikaan Gavin Hoover voor. Europees kampioen Benjamin Thomas uit Frankrijk eindigde als vijfde.
Van Riessen versloeg in de finale van het sprinttoernooi de Canadese Kelsey Mitchell over twee races. De 32-jarige baanwielrenster had daarvoor overtuigend afgerekend met de Spaanse Helena Casas, Simona Krupeckaite uit Litouwen en Mathilde Gros uit Frankrijk.
Van Riessen komt zondag nog in actie op de keirin. Van Schip rijdt samen met Yoeri Havik de koppelkoers.
Meer uit Sport
BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
1 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
19 uur geleden