Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities
Ook Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer moet tijdelijk stoppen met de repetities en dat terwijl het koor nog maar sinds vijf weken weer was begonnen met de repetities. Maarten van der Kooij uit Oud-Vossemeer, die al bijna elf jaar dirigent is van het koor, vindt het jammer.
Op dit moment heeft Polyhymnia tijdelijk de repetities opgeschort, want repeteren met een zangkoor zonder te mogen zingen kan natuurlijk niet. Het koor treedt normaal gesproken ook zo een twaalf keer per jaar op, ook heeft men dat al een half jaar niet kunnen doen. Zowel de optredens als het niet kunnen repeteren wordt dan ook als een gemis ervaren. “Zingen met elkaar op de repetities is natuurlijk sowieso fijn, maar je hebt als koor op een gegeven moment wel een doel nodig, dat je iets concreets hebt waarvoor je aan het oefenen bent”, legt Maarten uit. Polyhymnia hoopt zo snel mogelijk hun geliefde repetities te kunnen hervatten: “Op dit moment zijn de repetities dus opgeschort om even goed te bekijken wat er precies bij het Leidse koor is gebeurd, daar was een flinke uitbraak van Corona. Het ziet er naar uit dat niet zozeer het zingen daar voor de uitbraak heeft gezorgd, maar het niet houden aan de richtlijnen. Als inderdaad blijkt dat het zingen niet de reden is geweest van de uitbraak zullen wij als koor nadenken hoe we de repetities kunnen hervatten. Uiteraard rekening houdend met de dan-geldende maatregelen”, aldus Maarten.
Meer uit Tholen
THOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
10 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
13 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
17 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden[Advertorial] - Al meer dan vijftien jaar is het Brabantse Wal Festival een begrip in de gemeente Woensdrecht en ver daarbuiten. Na een succesvol jubileumjaar in 2025 heeft de organisatie opnieuw een gevarieerd programma samengesteld voor alle leeftijden, met dit jaar als nieuwe toevoeging het Bier- en Wijnfestijn.
1 dag geledenTHOLEN - Het college stelt dat de plaatsing van laadpunten op koers ligt en daarom geen extra maatregelen nodig zijn. Dat blijkt uit navraag van de voormalige fractie PvdA-GroenLinks, die al maanden aandacht vraagt voor de laadpunten in Tholen. Volgens Nancy Raas-Tophoven en Jan Heshof bereiken hen steeds nieuwe signalen dat de laadpalen tekortschieten. Na meerdere schriftelijke vragen geeft het college nu meer inzicht.
1 dag geleden