Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities
Ook Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer moet tijdelijk stoppen met de repetities en dat terwijl het koor nog maar sinds vijf weken weer was begonnen met de repetities. Maarten van der Kooij uit Oud-Vossemeer, die al bijna elf jaar dirigent is van het koor, vindt het jammer.
Op dit moment heeft Polyhymnia tijdelijk de repetities opgeschort, want repeteren met een zangkoor zonder te mogen zingen kan natuurlijk niet. Het koor treedt normaal gesproken ook zo een twaalf keer per jaar op, ook heeft men dat al een half jaar niet kunnen doen. Zowel de optredens als het niet kunnen repeteren wordt dan ook als een gemis ervaren. “Zingen met elkaar op de repetities is natuurlijk sowieso fijn, maar je hebt als koor op een gegeven moment wel een doel nodig, dat je iets concreets hebt waarvoor je aan het oefenen bent”, legt Maarten uit. Polyhymnia hoopt zo snel mogelijk hun geliefde repetities te kunnen hervatten: “Op dit moment zijn de repetities dus opgeschort om even goed te bekijken wat er precies bij het Leidse koor is gebeurd, daar was een flinke uitbraak van Corona. Het ziet er naar uit dat niet zozeer het zingen daar voor de uitbraak heeft gezorgd, maar het niet houden aan de richtlijnen. Als inderdaad blijkt dat het zingen niet de reden is geweest van de uitbraak zullen wij als koor nadenken hoe we de repetities kunnen hervatten. Uiteraard rekening houdend met de dan-geldende maatregelen”, aldus Maarten.
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
19 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.
1 dag geledenTHOLEN - Stichting Jardin de la Musique brengt dit jaar de muziek van de zestiende-eeuwse Thoolse componist Ghiselin Danckerts opnieuw tot leven met concerten, een opname en een educatieproject voor scholen. Daarmee krijgt een vrijwel onbekend stuk Zeeuws cultureel erfgoed opnieuw een stem.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Loods 3 in Sint-Maartensdijk opent op zaterdag 18 april de deuren voor een open dag. De locatie aan de Sportlaan bestaat tien jaar en dat wordt die dag tussen 10.00 en 13.30 uur uitgebreid gevierd.
3 dagen geledenTHOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
4 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
4 dagen geleden