Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities
Ook Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer moet tijdelijk stoppen met de repetities en dat terwijl het koor nog maar sinds vijf weken weer was begonnen met de repetities. Maarten van der Kooij uit Oud-Vossemeer, die al bijna elf jaar dirigent is van het koor, vindt het jammer.
Op dit moment heeft Polyhymnia tijdelijk de repetities opgeschort, want repeteren met een zangkoor zonder te mogen zingen kan natuurlijk niet. Het koor treedt normaal gesproken ook zo een twaalf keer per jaar op, ook heeft men dat al een half jaar niet kunnen doen. Zowel de optredens als het niet kunnen repeteren wordt dan ook als een gemis ervaren. “Zingen met elkaar op de repetities is natuurlijk sowieso fijn, maar je hebt als koor op een gegeven moment wel een doel nodig, dat je iets concreets hebt waarvoor je aan het oefenen bent”, legt Maarten uit. Polyhymnia hoopt zo snel mogelijk hun geliefde repetities te kunnen hervatten: “Op dit moment zijn de repetities dus opgeschort om even goed te bekijken wat er precies bij het Leidse koor is gebeurd, daar was een flinke uitbraak van Corona. Het ziet er naar uit dat niet zozeer het zingen daar voor de uitbraak heeft gezorgd, maar het niet houden aan de richtlijnen. Als inderdaad blijkt dat het zingen niet de reden is geweest van de uitbraak zullen wij als koor nadenken hoe we de repetities kunnen hervatten. Uiteraard rekening houdend met de dan-geldende maatregelen”, aldus Maarten.
Meer uit Tholen
THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.
6 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.
12 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.
14 uur geledenTHOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De broers Wout en Aart van Oostrum zitten met de handen in het haar. 38.000 kilo witte zoete aardappelen en geen afnemers in zicht. De Bonita's waren geteeld voor de chipsindustrie, maar die wil ze niet. Zonder nieuwe bestemming dreigen de aardappelen te worden vernietigd. Daarom doen Wout en Aart mee aan de Nationale Aardappelweek, een landelijke actie van voedselcollectief No Waste Army om samen met een groeiend aantal partners 500 miljoen kilo aardappelen te redden van verspilling.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Naasten kunnen in het Bravis ziekenhuis tijdens een opname actief meedoen in de zorg, als patiënten én naasten dat willen. Op verschillende verpleegafdelingen loopt sinds deze maand de proef Samen zorgen, waarin partners, familieleden of andere naasten ondersteunen bij dagelijkse handelingen zoals eten en drinken, bewegen of aanwezig zijn bij gesprekken met zorgverleners.
2 dagen geledenTHOLEN - De Partij van de Arbeid (PvdA) Tholen gaat verder als PRO. Het lokale fractiebestuur nam dit besluit naar aanleiding van de landelijke fusie met GroenLinks.
2 dagen geleden