Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities

Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities

Ook Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer moet tijdelijk stoppen met de repetities en dat terwijl het koor nog maar sinds vijf weken weer was begonnen met de repetities. Maarten van der Kooij uit Oud-Vossemeer, die al bijna elf jaar dirigent is van het koor, vindt het jammer.

Op dit moment heeft Polyhymnia tijdelijk de repetities opgeschort, want repeteren met een zangkoor zonder te mogen zingen kan natuurlijk niet. Het koor treedt normaal gesproken ook zo een twaalf keer per jaar op, ook heeft men dat al een half jaar niet kunnen doen. Zowel de optredens als het niet kunnen repeteren wordt dan ook als een gemis ervaren. “Zingen met elkaar op de repetities is natuurlijk sowieso fijn, maar je hebt als koor op een gegeven moment wel een doel nodig, dat je iets concreets hebt waarvoor je aan het oefenen bent”, legt Maarten uit. Polyhymnia hoopt zo snel mogelijk hun geliefde repetities te kunnen hervatten: “Op dit moment zijn de repetities dus opgeschort om even goed te bekijken wat er precies bij het Leidse koor is gebeurd, daar was een flinke uitbraak van Corona. Het ziet er naar uit dat niet zozeer het zingen daar voor de uitbraak heeft gezorgd, maar het niet houden aan de richtlijnen. Als inderdaad blijkt dat het zingen niet de reden is geweest van de uitbraak zullen wij als koor nadenken hoe we de repetities kunnen hervatten. Uiteraard rekening houdend met de dan-geldende maatregelen”, aldus Maarten. 

Meer uit Tholen

Opnieuw een flitsmarathon: Op deze dag zijn 24 uur lang extra snelheidscontroles

WEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.

12 uur geleden
[UPDATE] Jongen(7) met skelter vermist in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.

13 uur geleden
School met de Bijbel en De Rieburch ontvangen voucher voor groene schoolpleinen

SINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.

16 uur geleden
Tweede prijs Textiel Race voor Groen van Prinstererschool in Scherpenisse

SCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.

1 dag geleden
Ahmad Resh wint publieksprijs met zijn graphic novel Bartje en maakt tv-debuut

SCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.

1 dag geleden
Treinreizen met korting als alternatief tijdens volledige afsluiting Vlaketunnel

ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.

1 dag geleden
Koninklijke onderscheidingen voor Anco Fase, Petrina Geluk en Aad Prins

THOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

1 dag geleden