Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer stopt na vijf weken weer alweer met de repetities
Ook Gospelkoor Polyhymnia uit Oud-Vossemeer moet tijdelijk stoppen met de repetities en dat terwijl het koor nog maar sinds vijf weken weer was begonnen met de repetities. Maarten van der Kooij uit Oud-Vossemeer, die al bijna elf jaar dirigent is van het koor, vindt het jammer.
Op dit moment heeft Polyhymnia tijdelijk de repetities opgeschort, want repeteren met een zangkoor zonder te mogen zingen kan natuurlijk niet. Het koor treedt normaal gesproken ook zo een twaalf keer per jaar op, ook heeft men dat al een half jaar niet kunnen doen. Zowel de optredens als het niet kunnen repeteren wordt dan ook als een gemis ervaren. “Zingen met elkaar op de repetities is natuurlijk sowieso fijn, maar je hebt als koor op een gegeven moment wel een doel nodig, dat je iets concreets hebt waarvoor je aan het oefenen bent”, legt Maarten uit. Polyhymnia hoopt zo snel mogelijk hun geliefde repetities te kunnen hervatten: “Op dit moment zijn de repetities dus opgeschort om even goed te bekijken wat er precies bij het Leidse koor is gebeurd, daar was een flinke uitbraak van Corona. Het ziet er naar uit dat niet zozeer het zingen daar voor de uitbraak heeft gezorgd, maar het niet houden aan de richtlijnen. Als inderdaad blijkt dat het zingen niet de reden is geweest van de uitbraak zullen wij als koor nadenken hoe we de repetities kunnen hervatten. Uiteraard rekening houdend met de dan-geldende maatregelen”, aldus Maarten.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
10 uur geledenTHOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.
11 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 14 in de Derde Klasse en speelronde 12 in de Vierde en Vijfde Klasse.
15 uur geledenTHOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.
1 dag geledenSTAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
2 dagen geleden