Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google wil tests uitvoeren met inzet drones bij branden

Google wil tests uitvoeren met inzet drones bij branden

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern Google wil drones gaan inzetten bij de bestrijding van branden. De onderneming heeft aan de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA goedkeuring gevraagd voor tests. Daaruit moet duidelijk worden hoe technologie kan helpen bij het monitoren en bestrijden van branden.

De onderzoeksafdeling voor klimaat en energie van Google-moeder Alphabet is van plan de drone te gebruiken op een privéterrein in Californië, zo bleek uit de aanvraag bij de FAA. De luchtvaartautoriteit heeft eerder ontheffingen verleend aan andere organisaties die toestemming vroegen voor soortgelijke projecten.

De drone die Google gebruikt is ontworpen om bestrijdingsmiddelen op gewassen te sproeien, dus zou in theorie ook kunnen worden gebruikt om een brand te blussen. In de drone kan 20 liter vloeistof worden vervoerd. Met een volle tank zou het apparaat 8 tot 15 minuten moeten kunnen vliegen.

Alphabet zet met zijn project Wing sinds 2012 in op dronetechnologie. Een aantal toepassingen waar op wordt ingezet is het autonoom leveren van goederen, het verminderen van verkeersopstoppingen in steden en het verlagen van uitstoot van schadelijke stoffen.

Meer uit Financieel

Trump eist dat banken stoppen met discrimineren van klanten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse banken mogen bepaalde klanten niet langer toegang tot financiële diensten ontzeggen om hun standpunten of geloof. Daarvoor heeft president Donald Trump donderdag een decreet ondertekend. Autoriteiten krijgen de opdracht boetes op te leggen of passende maatregelen te nemen tegen instellingen die dat wel hebben gedaan.

6 uur geleden
Apple zet opmars op Wall Street voort na miljardeninvestering

NEW YORK (ANP) - Apple heeft de opmars op de aandelenbeurzen in New York die woensdag begon voortgezet. Het techconcern gaat nog eens 100 miljard dollar investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde investeringen van 500 miljard dollar van het bedrijf. Apple wil met dat geld onder andere de productie van zijn apparaten naar de VS halen. Het aandeel sloot 3,2 procent hoger na een koerswinst van 5,1 procent op woensdag.

6 uur geleden
Trump nomineert economisch adviseur als nieuwe Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Stephen Miran voorgedragen voor de vrijgekomen functie van nieuwe bestuurder bij de Federal Reserve. Dat kondigde de Amerikaanse president donderdag aan op zijn socialmediaplatform Truth Social. Miran is op dit moment voorzitter van een raad die de Amerikaanse president adviseert over economisch beleid.

6 uur geleden
OpenAI lanceert nieuwste AI-model GPT-5

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI heeft donderdag GPT-5 gelanceerd, zijn nieuwste langverwachte AI-model. Volgens het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT is het model slimmer en geeft het meer bruikbare antwoorden. "Het is alsof je een team van experts tot je beschikking hebt voor alles wat je wilt weten", aldus OpenAI. Het model wordt uitgerold naar alle gebruikers van ChatGPT.

7 uur geleden
Amerikaanse Lyten neemt failliete batterijbedrijf Northvolt over

SAN JOSE (ANP) - De Amerikaanse start-up en batterijfabrikant Lyten neemt de resterende activa over van de failliete Zweedse accufabrikant Northvolt. Dat heeft Lyten donderdag bekendgemaakt in een verklaring. De deal omvat onder meer een fabriek en een onderzoeks- en ontwikkelingsfaciliteit, beide in Zweden. De financiële details zijn niet bekendgemaakt, maar de activa vertegenwoordigen een waarde van zo'n 5 miljard dollar.

9 uur geleden
Bronnen: Fed-bestuurder Waller favoriet als opvolger Powell

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs van president Donald Trump zien in Fed-bestuurder Christopher Waller de topkandidaat voor de functie van voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Op dit moment wordt gezocht naar een opvolger van de huidige voorzitter Jerome Powell, wiens termijn in mei volgend jaar afloopt.

9 uur geleden
Kabinet wijzigt vergunning voor windpark op zee, aanleg vertraagd

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de vergunning gewijzigd voor de bouw van een windpark voor de Noord-Hollandse kust. Dat heeft demissionair VVD-minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) donderdag geschreven in een brief aan de Tweede Kamer. Het windpark met de naam IJmuiden Ver Beta zal nu pas in 2032 worden gerealiseerd in plaats van in 2029.

9 uur geleden