
Google-moeder Alphabet ziet omzet stijgen dankzij cloud
MOUNTAIN VIEW/REDMOND (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van techconcern Google, heeft in het eerste kwartaal de omzet licht zien stijgen. Volgens Alphabet is die groei onder meer te danken aan de cloudactiviteiten want de inkomsten uit advertenties waren vrijwel gelijk ten opzichte van een jaar eerder. Google heeft te kampen met een zwakkere markt voor advertenties omdat bedrijven door de onzekere economie terughoudender zijn geworden met het plaatsen van onlinereclames.
De totale omzet ging met 3 procent omhoog tot 69,8 miljard dollar. De nettowinst daalde naar 15 miljard dollar, van 16,4 miljard dollar een jaar eerder. In januari maakte Alphabet, dat ook eigenaar is van YouTube, nog bekend wereldwijd ongeveer 12.000 banen te schrappen vanwege de afzwakkende marktomstandigheden. Dat komt neer op 6 procent van het personeelsbestand. Vanwege de kosten voor dat banenverlies zette Alphabet 2,6 miljard dollar opzij in het eerste kwartaal.
Alphabet-topman Sundar Pichai heeft tegelijkertijd wel beloofd investeringen te doen in vernieuwingen van belangrijke Google-producten waaronder de zoekmachine, waarbij kunstmatige intelligentie wordt ingezet.
Cloudactiviteiten
Softwareconcern Microsoft kwam eveneens met cijfers. Daar steeg de omzet met 7 procent tot 52,9 miljard dollar, ook geholpen door de cloudactiviteiten. De twee grote Amerikaanse techbedrijven zijn in een strijd verwikkeld met de integratie van kunstmatige intelligentie in zoekmachines en kantoorsoftware. De nettowinst van Microsoft klom met 9 procent tot 18,3 miljard dollar.
Microsoft, dat ook de Xbox maakt, wacht verder nog op goedkeuring van de Britse autoriteiten voor de overname van computerspelbedrijf Activision Blizzard voor 69 miljard dollar. Naar verwachting komt de toezichthouder deze week met een besluit.
Die geplande aankoop van de maker van onder meer Call of Duty ligt in een aantal landen gevoelig. Ook in de Verenigde Staten en de Europese Unie is er weerstand, maar Microsoft probeert die weg te nemen door deals te sluiten over het nog enige tijd uitbrengen van Call of Duty voor spelcomputers van bijvoorbeeld Nintendo.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese smartphone- en elektrische autofabrikant Xiaomi gaat bij ruim 100.000 van zijn stekkerauto's op afstand een fout in het rijhulpsysteem herstellen. Dat hebben het bedrijf en Chinese toezichthouders vrijdag bekendgemaakt. De stap volgt maanden na een dodelijk ongeval met het populaire model SU7.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de stevige winstbeurt een dag eerder. ASMI, Besi en ASML daalden tot 1 procent. De chipbedrijven kregen er donderdag nog tot bijna 9 procent bij. Een miljardeninvestering van Nvidia in branchegenoot Intel zorgde voor optimisme in de chipsector en voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Enkele bedrijven in de Europese Unie hebben hun productie stilgelegd door een gebrek aan zeldzame aardmetalen uit China. Tegelijkertijd voert het Aziatische land de uitvoer van deze belangrijke grondstoffen voor de techsector wereldwijd op.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse reclamewaakhond heeft het populaire YouTubekanaal MrBeast terechtgewezen. In filmpjes zouden chocoladerepen op een mogelijk misleidende manier zijn gepromoot voor jonge kijkers, volgens de Children's Advertising Review Unit (CARU).
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
13 uur geleden