Google krijgt Franse boete voor misleidende rangschikking hotels
PARIJS (ANP/AFP) - Techbedrijf Google moet in Frankrijk een boete van 1,1 miljoen euro betalen. Het bedrijf zou in het verleden met zijn ranglijsten voor hotels consumenten hebben misleid, zo bleek uit onderzoek van het Franse ministerie van Financiën en de fraudewaakhond van het land.
In plaats van de officiële classificatie plaatste Google een aangepaste ranglijst die volgens de eigen criteria was opgesteld. Daarop kreeg Google een tik op de vinger. De Ierse en Franse tak van Google hebben de boete geaccepteerd.
De zaak kwam aan het rollen na klachten van hotels. In het onderzoek werden de beoordelingen van 7500 hotels op Google vergeleken met de officiële ranglijsten die door het Franse toerismebureau Atout France werden uitgegeven. Daaruit bleek dat Google op zijn eigen manier ook één tot vijf sterren uitdeelde aan accommodaties, maar die kwamen niet overeen met de officiële cijfers.
Volgens fraudewaakhond DGCCRF was deze praktijk, "bijzonder schadelijk" voor consumenten, maar ook voor hoteliers die ten onrechte een mindere klassering kregen volgens de Google-ranglijst.
Sinds september 2019 gebruikt Google overigens de officiële ranglijst van Atout France.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een boete van bijna 2,9 miljoen euro opgelegd aan een cryptodienstaanbieder. De aanbieder beschikt niet over de wettelijk vereiste registratie. De bank deed dit op 2 oktober 2023, maakte DNB dinsdag bekend.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.
3 uur geleden