Google klaagt Tinder-eigenaar aan in ruzie over beleid app-winkel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft Match Group, het bedrijf achter datingapps als Tinder en OkCupid, aangeklaagd in de Amerikaanse staat Californië. Het internetconcern beschuldigt het datingbedrijf onder meer van contractbreuk, door het uitlokken van een juridische strijd over het beleid van appwinkel Play Store.
Google reageert daarmee op het feit dat Match het internetzoekconcern in mei heeft aangeklaagd wegens vermeend machtsmisbruik binnen zijn Play Store. In die appwinkel voor Android-telefoons zijn apps verplicht om betalingen te verwerken via het afrekensysteem van Google. Volgens Match gedraagt Google zich als monopolist, want over die betalingen moeten commissies worden betaald.
Match heeft om dezelfde reden ook al een klacht ingediend bij de Nederlandse toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). Google heeft inmiddels een aantal van zijn beleidsregels gewijzigd en voor sommige apps ook de commissies die voor zijn betalingssysteem moeten worden betaald verlaagd van 30 procent naar 15 procent van het afgerekende bedrag.
In de aanklacht tegen Match stelt Google dat het datingbedrijf nu niets wil betalen voor het gebruik van de Play Store. Dat zou Match in een bevoorrechte positie plaatsen ten opzichte van andere ontwikkelaars van apps die hun afspraken nakomen en Google te goeder trouw compenseren voor de voordelen die ze ontvangen, meldt Google in de aanklacht. Google eist een niet-gespecificeerde schadevergoeding van Match en een vonnis waardoor het de datingapps van het bedrijf permanent uit de Play Store kan verwijderen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
4 uur geleden