Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google klaagt Tinder-eigenaar aan in ruzie over beleid app-winkel

Google klaagt Tinder-eigenaar aan in ruzie over beleid app-winkel

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft Match Group, het bedrijf achter datingapps als Tinder en OkCupid, aangeklaagd in de Amerikaanse staat Californië. Het internetconcern beschuldigt het datingbedrijf onder meer van contractbreuk, door het uitlokken van een juridische strijd over het beleid van appwinkel Play Store.

Google reageert daarmee op het feit dat Match het internetzoekconcern in mei heeft aangeklaagd wegens vermeend machtsmisbruik binnen zijn Play Store. In die appwinkel voor Android-telefoons zijn apps verplicht om betalingen te verwerken via het afrekensysteem van Google. Volgens Match gedraagt Google zich als monopolist, want over die betalingen moeten commissies worden betaald.

Match heeft om dezelfde reden ook al een klacht ingediend bij de Nederlandse toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). Google heeft inmiddels een aantal van zijn beleidsregels gewijzigd en voor sommige apps ook de commissies die voor zijn betalingssysteem moeten worden betaald verlaagd van 30 procent naar 15 procent van het afgerekende bedrag.

In de aanklacht tegen Match stelt Google dat het datingbedrijf nu niets wil betalen voor het gebruik van de Play Store. Dat zou Match in een bevoorrechte positie plaatsen ten opzichte van andere ontwikkelaars van apps die hun afspraken nakomen en Google te goeder trouw compenseren voor de voordelen die ze ontvangen, meldt Google in de aanklacht. Google eist een niet-gespecificeerde schadevergoeding van Match en een vonnis waardoor het de datingapps van het bedrijf permanent uit de Play Store kan verwijderen.

Meer uit Financieel

Orderontvangst chiptoeleverancier ASMI hoger dan verwacht

ALMERE (ANP) - De orderontvangst van chiptoeleverancier ASM International (ASMI) is in het vierde kwartaal gestegen tot ongeveer 800 miljoen euro. Daarmee viel de orderontvangst van het bedrijf uit Almere flink hoger uit dan was verwacht door de onderneming. In het derde kwartaal bedroegen de bestellingen 637 miljoen euro en ASMI had voor het vierde kwartaal slechts een lichte toename voorspeld.

15 minuten geleden
Beurzen koersen af op lagere opening na nieuwe heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese beurzen koersen maandag af op openingsverliezen van rond de 1 procent. Beleggers verwerken de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd.

57 minuten geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

1 uur geleden
Prijs goud en zilver piekt na Trumps dreiging met importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.

4 uur geleden
Oxfam: vermogen miljardairs naar record van 18,3 biljoen dollar

DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.

7 uur geleden
Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

20 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

20 uur geleden