Google hoeft appwinkel niet op korte termijn aan te passen in VS
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, hoeft niet op korte termijn zijn appwinkel aan te passen om concurrenten meer ruimte te geven. Dit heeft een Amerikaanse rechter bepaald. Google moest die veranderingen op 1 november hebben doorgevoerd, maar dat vond het techconcern niet haalbaar en vroeg om uitstel.
De zaak was in 2020 aangespannen door Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. Epic beschuldigde Alphabet van machtsmisbruik en stelde dat de regels en tarieven van appwinkel Play de concurrentie en betalingen binnen apps van andere partijen belemmerden. Het uitstel volgt op een uitspraak hierover op 7 oktober door dezelfde rechter. Een jury oordeelde toen dat Google zijn machtspositie heeft misbruikt in zijn appwinkel en dat het techconcern concurrenten meer ruimte moet bieden.
De rechter heeft nu geen nieuwe datum gegeven. Het uitstel geldt totdat het federale hof van beroep in San Francisco uitspraak heeft gedaan over een ander verzoek van Google rond de uitspraak van eerder deze maand.
Uitstel
Google vroeg vorige week om uitstel op de lange termijn, maar daar ging de rechter niet in mee. Het concern heeft volgens hem namelijk niet laten zien dat dit "gerechtvaardigd" was.
Epic Games noemt het uitstel "slechts een procedurele stap" om het hof van beroep de tijd te geven voor een uitspraak. "De rechtbank heeft duidelijk gemaakt dat Googles beroep ongegrond is en heeft hun verzoek afgewezen om het openstellen van Android-toestellen voor concurrentie te vertragen terwijl het beroep loopt."
Opschorting maatregelen
Google zegt "tevreden" te zijn met het besluit om "de invoering van de gevaarlijke maatregelen die Epic eist" tijdelijk op te schorten. "Deze maatregelen bedreigen Google Plays mogelijkheid om een veilige en betrouwbare ervaring te bieden."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
4 uur geleden