Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Google hoeft appwinkel niet op korte termijn aan te passen in VS

Google hoeft appwinkel niet op korte termijn aan te passen in VS

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, hoeft niet op korte termijn zijn appwinkel aan te passen om concurrenten meer ruimte te geven. Dit heeft een Amerikaanse rechter bepaald. Google moest die veranderingen op 1 november hebben doorgevoerd, maar dat vond het techconcern niet haalbaar en vroeg om uitstel.

De zaak was in 2020 aangespannen door Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. Epic beschuldigde Alphabet van machtsmisbruik en stelde dat de regels en tarieven van appwinkel Play de concurrentie en betalingen binnen apps van andere partijen belemmerden. Het uitstel volgt op een uitspraak hierover op 7 oktober door dezelfde rechter. Een jury oordeelde toen dat Google zijn machtspositie heeft misbruikt in zijn appwinkel en dat het techconcern concurrenten meer ruimte moet bieden.

De rechter heeft nu geen nieuwe datum gegeven. Het uitstel geldt totdat het federale hof van beroep in San Francisco uitspraak heeft gedaan over een ander verzoek van Google rond de uitspraak van eerder deze maand.

Uitstel

Google vroeg vorige week om uitstel op de lange termijn, maar daar ging de rechter niet in mee. Het concern heeft volgens hem namelijk niet laten zien dat dit "gerechtvaardigd" was.

Epic Games noemt het uitstel "slechts een procedurele stap" om het hof van beroep de tijd te geven voor een uitspraak. "De rechtbank heeft duidelijk gemaakt dat Googles beroep ongegrond is en heeft hun verzoek afgewezen om het openstellen van Android-toestellen voor concurrentie te vertragen terwijl het beroep loopt."

Opschorting maatregelen

Google zegt "tevreden" te zijn met het besluit om "de invoering van de gevaarlijke maatregelen die Epic eist" tijdelijk op te schorten. "Deze maatregelen bedreigen Google Plays mogelijkheid om een veilige en betrouwbare ervaring te bieden."

Meer uit Financieel

KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa.

47 minuten geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

50 minuten geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

1 uur geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

2 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

2 uur geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

2 uur geleden