Google hoeft appwinkel niet op korte termijn aan te passen in VS
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, hoeft niet op korte termijn zijn appwinkel aan te passen om concurrenten meer ruimte te geven. Dit heeft een Amerikaanse rechter bepaald. Google moest die veranderingen op 1 november hebben doorgevoerd, maar dat vond het techconcern niet haalbaar en vroeg om uitstel.
De zaak was in 2020 aangespannen door Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. Epic beschuldigde Alphabet van machtsmisbruik en stelde dat de regels en tarieven van appwinkel Play de concurrentie en betalingen binnen apps van andere partijen belemmerden. Het uitstel volgt op een uitspraak hierover op 7 oktober door dezelfde rechter. Een jury oordeelde toen dat Google zijn machtspositie heeft misbruikt in zijn appwinkel en dat het techconcern concurrenten meer ruimte moet bieden.
De rechter heeft nu geen nieuwe datum gegeven. Het uitstel geldt totdat het federale hof van beroep in San Francisco uitspraak heeft gedaan over een ander verzoek van Google rond de uitspraak van eerder deze maand.
Uitstel
Google vroeg vorige week om uitstel op de lange termijn, maar daar ging de rechter niet in mee. Het concern heeft volgens hem namelijk niet laten zien dat dit "gerechtvaardigd" was.
Epic Games noemt het uitstel "slechts een procedurele stap" om het hof van beroep de tijd te geven voor een uitspraak. "De rechtbank heeft duidelijk gemaakt dat Googles beroep ongegrond is en heeft hun verzoek afgewezen om het openstellen van Android-toestellen voor concurrentie te vertragen terwijl het beroep loopt."
Opschorting maatregelen
Google zegt "tevreden" te zijn met het besluit om "de invoering van de gevaarlijke maatregelen die Epic eist" tijdelijk op te schorten. "Deze maatregelen bedreigen Google Plays mogelijkheid om een veilige en betrouwbare ervaring te bieden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
9 uur geleden