Google hoeft appwinkel niet op korte termijn aan te passen in VS
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het moederbedrijf van Google, Alphabet, hoeft niet op korte termijn zijn appwinkel aan te passen om concurrenten meer ruimte te geven. Dit heeft een Amerikaanse rechter bepaald. Google moest die veranderingen op 1 november hebben doorgevoerd, maar dat vond het techconcern niet haalbaar en vroeg om uitstel.
De zaak was in 2020 aangespannen door Epic Games, de maker van de populaire game Fortnite. Epic beschuldigde Alphabet van machtsmisbruik en stelde dat de regels en tarieven van appwinkel Play de concurrentie en betalingen binnen apps van andere partijen belemmerden. Het uitstel volgt op een uitspraak hierover op 7 oktober door dezelfde rechter. Een jury oordeelde toen dat Google zijn machtspositie heeft misbruikt in zijn appwinkel en dat het techconcern concurrenten meer ruimte moet bieden.
De rechter heeft nu geen nieuwe datum gegeven. Het uitstel geldt totdat het federale hof van beroep in San Francisco uitspraak heeft gedaan over een ander verzoek van Google rond de uitspraak van eerder deze maand.
Uitstel
Google vroeg vorige week om uitstel op de lange termijn, maar daar ging de rechter niet in mee. Het concern heeft volgens hem namelijk niet laten zien dat dit "gerechtvaardigd" was.
Epic Games noemt het uitstel "slechts een procedurele stap" om het hof van beroep de tijd te geven voor een uitspraak. "De rechtbank heeft duidelijk gemaakt dat Googles beroep ongegrond is en heeft hun verzoek afgewezen om het openstellen van Android-toestellen voor concurrentie te vertragen terwijl het beroep loopt."
Opschorting maatregelen
Google zegt "tevreden" te zijn met het besluit om "de invoering van de gevaarlijke maatregelen die Epic eist" tijdelijk op te schorten. "Deze maatregelen bedreigen Google Plays mogelijkheid om een veilige en betrouwbare ervaring te bieden."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
6 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
8 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
8 uur geleden