Golfer Wolff neemt leiding op US Open na sterke derde ronde
MAMARONECK (ANP) - Golfer Matthew Wolff bevindt zich na drie dagen in de beste uitgangspositie om zijn eerste major golftoernooi te winnen. De 21-jarige Amerikaan voert de ranglijst aan van de US Open op de Winged Foot Golf Club in Mamaroneck met twee slagen voorsprong op zijn landgenoot Bryson DeChambeau.
Wolff is bezig aan zijn eerste US Open en kan de jongste winnaar van het toernooi worden sinds Bobby Jones in 1923. Na een matige tweede ronde van 74 slagen, was de Amerikaan zaterdag met een ronde van 65 veel beter dan de concurrentie. Hij sloeg zes birdies en een bogey op de lastige golfbaan in Mamaroneck en kwam tot een totaal van 205 slagen, vijf onder het baangemiddelde.
DeChambeau volgt na een ronde par op twee slagen. De Zuid-Afrikaan Louis Oosthuizen staat derde op vier slagen na een ronde van 68. Patrick Reed begon de derde dag als leider, maar zag het helemaal misgaan op de laatste negen holes met zes bogeys en een dubbele bogey. Met een ronde 77 viel hij weg uit de top van het klassement. Ook de nummer 1 van de wereld, Dustin Johnson, vindt zijn vorm niet op de Winged Foot Golf Club. Na een ronde van 72 slagen, 2 boven par, staat hij op een gedeeld 21e plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
15 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
17 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
19 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
20 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
22 uur geleden