Golfer Wolff neemt leiding op US Open na sterke derde ronde
MAMARONECK (ANP) - Golfer Matthew Wolff bevindt zich na drie dagen in de beste uitgangspositie om zijn eerste major golftoernooi te winnen. De 21-jarige Amerikaan voert de ranglijst aan van de US Open op de Winged Foot Golf Club in Mamaroneck met twee slagen voorsprong op zijn landgenoot Bryson DeChambeau.
Wolff is bezig aan zijn eerste US Open en kan de jongste winnaar van het toernooi worden sinds Bobby Jones in 1923. Na een matige tweede ronde van 74 slagen, was de Amerikaan zaterdag met een ronde van 65 veel beter dan de concurrentie. Hij sloeg zes birdies en een bogey op de lastige golfbaan in Mamaroneck en kwam tot een totaal van 205 slagen, vijf onder het baangemiddelde.
DeChambeau volgt na een ronde par op twee slagen. De Zuid-Afrikaan Louis Oosthuizen staat derde op vier slagen na een ronde van 68. Patrick Reed begon de derde dag als leider, maar zag het helemaal misgaan op de laatste negen holes met zes bogeys en een dubbele bogey. Met een ronde 77 viel hij weg uit de top van het klassement. Ook de nummer 1 van de wereld, Dustin Johnson, vindt zijn vorm niet op de Winged Foot Golf Club. Na een ronde van 72 slagen, 2 boven par, staat hij op een gedeeld 21e plaats.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
1 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
8 uur geleden