Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Reed leidt US Open na tweede dag, Woods uitgeschakeld

Golfer Reed leidt US Open na tweede dag, Woods uitgeschakeld

MAMARONECK (ANP) - De Amerikaanse golfer Patrick Reed heeft na twee dagen de leiding genomen op de US Open. De 30-jarige golfer nam de leiding over van Justin Thomas op de tweede dag op de Winged Foot Golf Club in Mamaroneck. Voor Tiger Woods viel het doek. De 44-jarige golfer die de US Open drie keer won in 2000, 2002 en 2008, haalde de cut niet.

Reed ging op de tweede dag rond in 70 slagen, het baangemiddelde in Mamaroneck. Hij noteerde vijf birdies en vijf bogeys en staat in totaal op vier slagen onder het baangemiddelde. Thomas, die leidde na een ronde van 65 op de eerste dag, kwam niet verder dan een ronde van 73 slagen en zakte naar de gedeeld derde plaats. De Amerikaan Bryson DeChambeau ging rond in 68 slagen en staat een slag achter op Reed.

Favoriet Dustin Johnson, de winnaar in 2016, herstelde zich met een ronde van 70 enigszins van een matige start met 73 slagen. Hij staat op een gedeeld 22e plaats, maar heeft acht slagen achterstand op Reed.

Voor Tiger Woods zit de US Open erop. De beroemde golfer begon met een ronde van 73, maar kwam op de tweede dag niet verder dan 77 slagen, zeven boven het baangemiddelde. Hij sloeg twee birdies, maar ook vijf bogeys en op de 16e en 18e hole een dubbele bogey.

"Het is teleurstellend dat ik hier niet zal zijn dit weekend", zei Woods, die zich gaat voorbereiden op het verdedigen van zijn titel van de Masters. Dat toernooi staat voor november op de kalender.

Meer uit Sport

Kok op OKT beste op eerste 500 meter met baanrecord

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.

9 minuten geleden
Nys klopt Del Grosso in wereldbekerveldrit Dendermonde

DENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.

23 minuten geleden
Brand is ook in wereldbekercross Dendermonde iedereen te snel af

DENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.

2 uur geleden
Veldrijder Nieuwenhuis eerder terug in koers dan verwacht

LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.

3 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

19 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

21 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

21 uur geleden