Golfer Pieters wint openingstoernooi Abu Dhabi, bijrol Huizing
ABU DHABI (ANP) - De Belgische golfer Thomas Pieters heeft het openingstoernooi van de nieuwe DP World Tour in Abu Dhabi op zijn naam geschreven. Hij won met één slag voorsprong op de Spanjaard Rafael Cabrera Bello en Shubhankar Sharma uit India. Het was de grootste zege in de profcarrière van Pieters. De 29-jarige Antwerpenaar, oud-winnaar van het KLM Open, verdiende 1.175.000 euro met de overwinning.
Daan Huizing was de enige Nederlander die op golfbaan Yas Links de cut wist te halen en de vier ronden mocht afmaken. Hij sloot goed af met 71 slagen en eindigde op de gedeelde 53e plaats met een score van 2 boven par. Dat waren er 12 meer dan winnaar Pieters, die na een slotronde van 72 slagen op -10 uitkwam.
Joost Luiten en Wil Besseling doorstonden de schifting na de tweede ronde niet en waren vrijdag al uitgeschakeld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
16 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
17 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
19 uur geleden