
Golfer Pieters wint openingstoernooi Abu Dhabi, bijrol Huizing
ABU DHABI (ANP) - De Belgische golfer Thomas Pieters heeft het openingstoernooi van de nieuwe DP World Tour in Abu Dhabi op zijn naam geschreven. Hij won met één slag voorsprong op de Spanjaard Rafael Cabrera Bello en Shubhankar Sharma uit India. Het was de grootste zege in de profcarrière van Pieters. De 29-jarige Antwerpenaar, oud-winnaar van het KLM Open, verdiende 1.175.000 euro met de overwinning.
Daan Huizing was de enige Nederlander die op golfbaan Yas Links de cut wist te halen en de vier ronden mocht afmaken. Hij sloot goed af met 71 slagen en eindigde op de gedeelde 53e plaats met een score van 2 boven par. Dat waren er 12 meer dan winnaar Pieters, die na een slotronde van 72 slagen op -10 uitkwam.
Joost Luiten en Wil Besseling doorstonden de schifting na de tweede ronde niet en waren vrijdag al uitgeschakeld.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielrenner Ethan Hayter heeft de proloog van de Tour of Holland op zijn naam geschreven. De 27-jarige Brit van Soudal Quick-Step was in de tijdrit over 4 kilometer in Den Haag met 4.26,67 net iets sneller dan de Australiër Cameron Rogers en de Zweed Jakob Söderqvist. Huub Artz van Wanty-Intermarché was op de vijfde plaats de beste Nederlander.
16 uur geledenUDINE (ANP/AFP) - Voorafgaand aan de WK-kwalificatiewedstrijd van het Israëlische voetbalelftal wordt dinsdag in het Italiaanse Udine een protestmars van duizenden pro-Palestijnse demonstranten verwacht. Italië speelt daar om 20.45 uur tegen Israël.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP/AFP) - De Israëlische turners blijven uitgesloten van deelname aan het WK turnen in Indonesië. Dat blijkt dinsdag uit de uitspraak van het internationaal hof van sportarbitrage CAS, die het verzoek van de Israëlische federatie om "deelname te garanderen" heeft afgewezen.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes sluit haar seizoen volgende week af met drie optredens tijdens de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili. Dat blijkt uit de selectie die wielerbond KNWU dinsdag presenteerde.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.
1 dag geledenMADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.
2 dagen geleden