
Golfer Luiten ziet uit vrees voor corona af van major US PGA
ROTTERDAM (ANP) - Golfer Joost Luiten ziet af van deelname aan het US PGA Championship, het majortoernooi dat van 6 tot en met 9 augustus wordt afgewerkt op Harding Park in Californië. De beste speler van Nederland vreest het coronavirus en wil liever niet eerst twee weken in quarantaine.
"Het US PGA Championship is een major en zo’n toptoernooi wil je natuurlijk altijd heel graag spelen. Maar na lang wikken en wegen heb ik besloten niet naar Amerika te gaan", schrijft Luiten op zijn website. "Het aantal coronabesmettingen loopt nog steeds snel op in Californië en ik zou voor het toernooi twee weken in quarantaine moeten in de VS. De vraag is hoe je kunt presteren in een major als je eerst veertien dagen in een hotel moet blijven. Daarnaast denk ik natuurlijk ook aan mijn gezondheid en, dat zeker ook, aan de gezondheid van de mensen om me heen. Je wilt als je weer naar Nederland terugkomt niet het risico nemen om anderen te besmetten."
Bovendien gaan er geruchten dat het toernooi op het laatste moment geschrapt kan worden, als de besmettingsgraad in Californië verder oploopt. "Dat alles bij elkaar is voor mij reden om niet naar de VS te gaan en me de komende periode te richten op de UK Swing, hoe lastig ik het als topgolfer ook vind om een major te laten schieten", aldus Luiten, die afgelopen week als zesde eindigde in het Euram Bank Open in Oostenrijk.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort lijkt voor de tweede keer op rij niet uitverkocht te raken. Met name voor aanstaande vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. De zondag en mogelijk ook de zaterdag verkoopt de komende dagen nog wel uit, verwacht een woordvoerder.
2 uur geledenLIMONE PIEMONTE (ANP/DPA) - Tijdens de Vuelta zijn meerdere fietsen gestolen uit de vrachtwagen van Visma - Lease a Bike. Dat heeft het Nederlandse team bekendgemaakt. Dat gebeurde enkele uren nadat de Deense kopman Jonas Vingegaard de tweede etappe op Italiaanse bodem had gewonnen. De politie is een onderzoek gestart.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Zeven Nederlandse atleten hebben zich gekwalificeerd voor de finale van de Diamond League in Zürich. Femke Bol kan in die prestigieuze wedstrijdenserie voor de vijfde keer op rij de finale van de 400 meter horden winnen. De regerend wereldkampioene op dit onderdeel won al 29 achtereenvolgende keren een race op de 400 meter horden in de Diamond League en is sinds augustus 2020 ongeslagen.
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Europees talent van het jaar Niels Laros kan kiezen uit drie afstanden op de WK atletiek in Tokio in september, maar de 20-jarige hardloper zet in op de 1500 meter. Hij kent geen twijfels over zijn bedoelingen. "Ik heb door mijn overwinningen in de Diamond League laten zien dat ik met de besten van de wereld meekan, dus ik ga voor een medaille", zei de Oosterhouter tijdens een digitaal persmoment.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vertrouwen van tennisser Tallon Griekspoor is ver te zoeken. "Verliezen kan altijd, die periodes ga je vaker hebben. Dus dat is het probleem niet, maar het gevoel dat ik heb op de baan is wel het probleem", zei Griekspoor na zijn nederlaag op de US Open tegen de NOS. De nummer 1 van Nederland verloor zondag op de openingsdag van het toernooi in New York in drie sets van de Fransman Adrian Mannarino (5-7 4-6 0-6).
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is door naar de tweede ronde van de US Open. De nummer 1 van de wereld won in twee sets van de Zwitserse Rebeka Masarova: 7-5 6-1. Sabalenka treft de Russische Polina Koedermetova om een plek bij de laatste 32 tennissters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat in de tweede ronde van de US Open. De 38-jarige nummer 7 van de wereld versloeg de jonge Amerikaanse tennisser Learner Tien (nummer 50 van de wereld) in drie sets: 6-1 7-6 (3) 6-2. De Serviër treft de Amerikaan Zachary Svajda (de nummer 145 van de wereld) in de tweede ronde.
7 uur geleden