Golfer Luiten na slechte slotronde in achterhoede
DUBAI (ANP) - Golfer Joost Luiten begon de Dubai Desert Classic met twee stabiele rondes, maar hij zakte in het weekeinde ver weg in het klassement. Luiten had voor de slotronde maar liefst 79 slagen nodig, zeven boven het baangemiddelde. Met een totaal van 296 eindigde de 34-jarige Rotterdammer in de achterhoede op de gedeelde 66e plaats. Een week eerder werd Luiten 42e bij zijn seizoensstart in Abu Dhabi.
Luiten ging de eerste twee dagen in Dubai rond in 72 slagen. Zaterdag had hij er 73 nodig, door drie birdies, twee bogeys en één dubbele bogey. Een dag later moest Luiten maar liefst zes bogeys en één dubbele invullen op zijn scorekaart. Hij kon daar slechts één birdie tegenover zetten.
De Australiër Lucas Herbert pakte de winst. Hij had daar wel een play-off voor nodig tegen Christiaan Bezuidenhout uit Zuid-Afrika, die ook op 279 slagen was geëindigd. Op de tweede hole van de play-off wist Herbert het verschil te maken. De 42-jarige Australiër boekte zijn eerste overwinning op de Europese Tour.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
23 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
23 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden