'Golden Boy' Haaland bezorgt Dortmund zege met vier goals
BERLIJN (ANP) - Vooral door vier treffers van 'Golden Boy' Erling Haaland heeft Borussia Dortmund met 5-2 gewonnen bij Hertha BSC. De ploeg van trainer Lucien Favre boog in de tweede helft een achterstand om en steeg naar de tweede plaats in de Bundesliga.
Hertha BSC kwam via de Braziliaan Matheus Cunha op voorsprong, maar na rust stelde Dortmund aan de hand van Haaland orde op zaken. De Noorse spits werd zaterdag door de Italiaanse sportkrant Tuttosport verkozen tot talent van het jaar op de Europese voetbalvelden en bewees tegen Hertha nog maar eens waarom. In 15 minuten tijd scoorde de 20-jarige Haaland een hattrick. De Noor prikte 10 minuten voor tijd ook zijn vierde doelpunt binnen. In zeven Bundesliga-wedstrijden heeft de spits nu tien keer gescoord.
In de 83e minuut werd Haaland gewisseld voor het talent Youssoufa Moukoko, die een dag na zijn 16e verjaardag zijn debuut maakte. Moukoko werd daarmee de jongste speler ooit in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
10 uur geleden