'Golden Boy' Haaland bezorgt Dortmund zege met vier goals
BERLIJN (ANP) - Vooral door vier treffers van 'Golden Boy' Erling Haaland heeft Borussia Dortmund met 5-2 gewonnen bij Hertha BSC. De ploeg van trainer Lucien Favre boog in de tweede helft een achterstand om en steeg naar de tweede plaats in de Bundesliga.
Hertha BSC kwam via de Braziliaan Matheus Cunha op voorsprong, maar na rust stelde Dortmund aan de hand van Haaland orde op zaken. De Noorse spits werd zaterdag door de Italiaanse sportkrant Tuttosport verkozen tot talent van het jaar op de Europese voetbalvelden en bewees tegen Hertha nog maar eens waarom. In 15 minuten tijd scoorde de 20-jarige Haaland een hattrick. De Noor prikte 10 minuten voor tijd ook zijn vierde doelpunt binnen. In zeven Bundesliga-wedstrijden heeft de spits nu tien keer gescoord.
In de 83e minuut werd Haaland gewisseld voor het talent Youssoufa Moukoko, die een dag na zijn 16e verjaardag zijn debuut maakte. Moukoko werd daarmee de jongste speler ooit in de Bundesliga.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
8 minuten geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
17 uur geleden