Gold Race geeft wildcard aan wielerploeg Van der Poel
VALKENBURG (ANP) - Mathieu van der Poel moet nog beslissen of hij op zondag 19 april meedoet aan de Amstel Gold Race, maar zijn Belgische ploeg Alpecin-Fenix heeft wel alvast een wildcard gekregen van de organisatie. Van der Poel schreef de klassieker door de Limburgse heuvels vorig jaar op magistrale wijze op zijn naam. De alleskunner op de fiets doet een week voor de Gold Race in ieder geval mee aan Parijs-Roubaix.
"Het is toch wel gebleken bij andere renners dat dat een moeilijke combinatie is", zei Van der Poel begin deze maand. "Maar er is toch iets in mij dat 'triggert' om te bewijzen dat dat niet zo is. Dit is een van de moeilijke keuzes die ik dit jaar moet maken."
Koersdirecteur Leo van Vliet gaf de vijf andere wildcards aan de Belgische ploegen Circus-Wanty Gobert, Sport Vlaanderen-Baloise en Wallonie Bruxelles, het Franse team Arkéa-Samsic en de Deense Riwal-ploeg. Total Direct Energie, de Franse ploeg van Niki Terpstra, sloeg de uitnodiging af. De negentien teams uit de UCI WorldTour, waaronder Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
3 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
7 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
8 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 uur geleden