Gold Race geeft wildcard aan wielerploeg Van der Poel
VALKENBURG (ANP) - Mathieu van der Poel moet nog beslissen of hij op zondag 19 april meedoet aan de Amstel Gold Race, maar zijn Belgische ploeg Alpecin-Fenix heeft wel alvast een wildcard gekregen van de organisatie. Van der Poel schreef de klassieker door de Limburgse heuvels vorig jaar op magistrale wijze op zijn naam. De alleskunner op de fiets doet een week voor de Gold Race in ieder geval mee aan Parijs-Roubaix.
"Het is toch wel gebleken bij andere renners dat dat een moeilijke combinatie is", zei Van der Poel begin deze maand. "Maar er is toch iets in mij dat 'triggert' om te bewijzen dat dat niet zo is. Dit is een van de moeilijke keuzes die ik dit jaar moet maken."
Koersdirecteur Leo van Vliet gaf de vijf andere wildcards aan de Belgische ploegen Circus-Wanty Gobert, Sport Vlaanderen-Baloise en Wallonie Bruxelles, het Franse team Arkéa-Samsic en de Deense Riwal-ploeg. Total Direct Energie, de Franse ploeg van Niki Terpstra, sloeg de uitnodiging af. De negentien teams uit de UCI WorldTour, waaronder Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
12 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
12 uur geleden