Gold Race geeft wildcard aan wielerploeg Van der Poel
VALKENBURG (ANP) - Mathieu van der Poel moet nog beslissen of hij op zondag 19 april meedoet aan de Amstel Gold Race, maar zijn Belgische ploeg Alpecin-Fenix heeft wel alvast een wildcard gekregen van de organisatie. Van der Poel schreef de klassieker door de Limburgse heuvels vorig jaar op magistrale wijze op zijn naam. De alleskunner op de fiets doet een week voor de Gold Race in ieder geval mee aan Parijs-Roubaix.
"Het is toch wel gebleken bij andere renners dat dat een moeilijke combinatie is", zei Van der Poel begin deze maand. "Maar er is toch iets in mij dat 'triggert' om te bewijzen dat dat niet zo is. Dit is een van de moeilijke keuzes die ik dit jaar moet maken."
Koersdirecteur Leo van Vliet gaf de vijf andere wildcards aan de Belgische ploegen Circus-Wanty Gobert, Sport Vlaanderen-Baloise en Wallonie Bruxelles, het Franse team Arkéa-Samsic en de Deense Riwal-ploeg. Total Direct Energie, de Franse ploeg van Niki Terpstra, sloeg de uitnodiging af. De negentien teams uit de UCI WorldTour, waaronder Jumbo-Visma, zijn automatisch toegelaten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting ontbreekt woensdagavond in de finale van de olympische aflossing in het Nederlandse shorttrackteam. Bondscoach Niels Kerstholt geeft, net als zaterdag tijdens de halve eindstrijd, de voorkeur aan Zoë Florence Deltrap als vierde rijdster. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma maken het Oranjeteam compleet.
3 uur geleden