Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goffin kansloos tegen Italiaanse tiener op Roland Garros

Goffin kansloos tegen Italiaanse tiener op Roland Garros

PARIJS (ANP) - David Goffin is in de eerste ronde van Roland Garros kansloos gelaten door de pas 19 jaar oude Italiaan Jannik Sinner. In de eerste partij op het centercourt werd het 7-5 6-0 6-3 voor de nummer 74 van de wereld.

Goffin was als elfde geplaatst in Parijs. In 2014 verloor de nummer 12 van de wereld voor het laatst in de openingsronde van Roland Garros.

Voor Sinner was het pas zijn tweede overwinning op een grandslamtoernooi. Begin dit jaar overleefde hij de eerste ronde op de Australian Open. Onlangs verloor hij op de US Open in vijf sets van de Rus Karen Chatsjanov.

Overwinning

Kei Nishikori, dit jaar ongeplaatst, was in vijf sets de als 32e geplaatste Brit Dan Evans de baas. Het werd 1-6 6-1 7-6 (3) 1-6 6-4 voor de Japanner, de voormalig nummer 4 van de wereld. Nishikori is door blessureleed afgezakt naar plek 35.

Voor Nishikori was het zijn eerste overwinning op een grand slam sinds de US Open van vorig jaar. Hij meldde zich met een elleboogblessure af voor de Australian Open. Door een besmetting met het coronavirus liet hij onlangs ook de US Open schieten.

Op Roland Garros zijn dagelijks slechts 1000 toeschouwers welkom. Nu het coronavirus in Frankrijk weer oplaait, werd woensdag besloten het aantal mensen bij evenementen terug te brengen. Aanvankelijk mochten 5000 fans het park betreden.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

4 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

5 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

6 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

7 uur geleden
Kok begint WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

7 uur geleden
Wielrenner Matthews breekt beide polsen bij training

MONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.

8 uur geleden
Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

15 uur geleden