Goffin kansloos tegen Italiaanse tiener op Roland Garros
PARIJS (ANP) - David Goffin is in de eerste ronde van Roland Garros kansloos gelaten door de pas 19 jaar oude Italiaan Jannik Sinner. In de eerste partij op het centercourt werd het 7-5 6-0 6-3 voor de nummer 74 van de wereld.
Goffin was als elfde geplaatst in Parijs. In 2014 verloor de nummer 12 van de wereld voor het laatst in de openingsronde van Roland Garros.
Voor Sinner was het pas zijn tweede overwinning op een grandslamtoernooi. Begin dit jaar overleefde hij de eerste ronde op de Australian Open. Onlangs verloor hij op de US Open in vijf sets van de Rus Karen Chatsjanov.
Overwinning
Kei Nishikori, dit jaar ongeplaatst, was in vijf sets de als 32e geplaatste Brit Dan Evans de baas. Het werd 1-6 6-1 7-6 (3) 1-6 6-4 voor de Japanner, de voormalig nummer 4 van de wereld. Nishikori is door blessureleed afgezakt naar plek 35.
Voor Nishikori was het zijn eerste overwinning op een grand slam sinds de US Open van vorig jaar. Hij meldde zich met een elleboogblessure af voor de Australian Open. Door een besmetting met het coronavirus liet hij onlangs ook de US Open schieten.
Op Roland Garros zijn dagelijks slechts 1000 toeschouwers welkom. Nu het coronavirus in Frankrijk weer oplaait, werd woensdag besloten het aantal mensen bij evenementen terug te brengen. Aanvankelijk mochten 5000 fans het park betreden.
Meer uit Sport
VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
2 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
6 uur geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
7 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft zich verrassend geplaatst bij de laatste zestien van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 69 van de wereld rekende in twee sets af met de Canadese favoriet en nummer 5 van de wereld, Félix Auger-Aliassime: 7-6 (3) 6-3.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff is er niet in geslaagd de kwartfinales van het toernooi in Madrid te bereiken. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld verloor in drie sets van de Tsjechische Linda Noskova, de nummer 13 van de wereld. Het werd 6-4 1-6 7-6(5) voor Noskova.
1 dag geledenST ANDREWS (ANP) - Het Brits Open golf wordt in 2028 niet gehouden op Turnberry in Schotland, de golfbaan die eigendom is van de Amerikaanse president Donald Trump. De organiserende R&A koos voor de Royal Lytham & St. Annes in Engeland, meldt de BBC.
1 dag geleden