Goffin kansloos tegen Italiaanse tiener op Roland Garros
PARIJS (ANP) - David Goffin is in de eerste ronde van Roland Garros kansloos gelaten door de pas 19 jaar oude Italiaan Jannik Sinner. In de eerste partij op het centercourt werd het 7-5 6-0 6-3 voor de nummer 74 van de wereld.
Goffin was als elfde geplaatst in Parijs. In 2014 verloor de nummer 12 van de wereld voor het laatst in de openingsronde van Roland Garros.
Voor Sinner was het pas zijn tweede overwinning op een grandslamtoernooi. Begin dit jaar overleefde hij de eerste ronde op de Australian Open. Onlangs verloor hij op de US Open in vijf sets van de Rus Karen Chatsjanov.
Overwinning
Kei Nishikori, dit jaar ongeplaatst, was in vijf sets de als 32e geplaatste Brit Dan Evans de baas. Het werd 1-6 6-1 7-6 (3) 1-6 6-4 voor de Japanner, de voormalig nummer 4 van de wereld. Nishikori is door blessureleed afgezakt naar plek 35.
Voor Nishikori was het zijn eerste overwinning op een grand slam sinds de US Open van vorig jaar. Hij meldde zich met een elleboogblessure af voor de Australian Open. Door een besmetting met het coronavirus liet hij onlangs ook de US Open schieten.
Op Roland Garros zijn dagelijks slechts 1000 toeschouwers welkom. Nu het coronavirus in Frankrijk weer oplaait, werd woensdag besloten het aantal mensen bij evenementen terug te brengen. Aanvankelijk mochten 5000 fans het park betreden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
14 minuten geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
5 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden