
Goese zeilklipper Avontuur kan de golven weer trotseren
GOES - De klipper Avontuur, met thuishaven Goes, mag het water weer op.
Elk jaar moet het houtwerk van onder meer de masten, gieken, gaffels, steng en kluiverboom worden ontdaan van het beslag (ijzerwerk), zodat de keurmeester de conditie van het hout onder het beslag kan vaststellen. De Stichting Zeeuwse Klipper Avontuur is blij dat voor de komende jaren het ‘Bewijs van Tuigage’ weer is verlengd. Dat betekent dat er weer mooie tochten kunnen worden gemaakt.
De Avontuur is een tweemaster zeilklipper, omgebouwd om te varen en zeilen met groepen tot maximaal vijftig gasten. Overnachten aan boord is mogelijk voor maximaal twintig gasten. De vaste ligplaats is aan de Houtkade (Museumhaven) in Goes. Het schip, gebouwd in 1914, is van het type klipper. ‘De Avontuur is een van de laatste binnenvaartschepen, die nog als zeilend vrachtschip, dus zonder motor, is gebouwd’, aldus de stichting. ‘Het schip haalde basaltblokken uit Duitsland voor de versterking van zeeweringen in Zeeland. De relatie van de Avontuur met Zeeland is daardoor heel specifiek, juist vanwege die dijkversterkingswerken.
Vele vrijwilligers binnen de stichting werken mee aan het onderhoud van de klipper uit Goes. Zij zijn het hele jaar actief om de Avontuur in optimale conditie houden. Alle informatie is te bekijken op: www.avontuurgoes.nl.
Meer uit Beveland
Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
1 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
3 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
16 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
18 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
20 uur geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
20 uur geledenBORSELE - Hoe moet het landschap tussen uw dorp en het Sloegebied eruitzien in de toekomst? Die vraag staat centraal in het participatietraject voor de Sloerandzone, waar inwoners van de gemeente Borsele nog tot 14 juli over mee kunnen denken via het platform www.praatmee.borsele.nl.
21 uur geleden