
Goese scholen strijden mee in Textiel Race
GOES - De Bisschop Ernstschool is één van de twee Goese scholen die van 16 mei tot en met 9 juni meedoet aan de Textiel Race op de Bevelanden en Tholen. Woensdagochtend was de kick-off op de Bisschop Ernstschool met een gastles over textiel en recycling. Basisschool ’t Noorderlicht doet ook mee en heeft de kick-off een dag eerder gehad.
Tijdens de Textiel Race leren de leerlingen alles over het belang van hergebruiken, repareren en recyclen van textiel. In totaal nemen twaalf scholen op Bevelanden en Tholen het tegen elkaar op om zoveel mogelijk kleding en oud textiel in te zamelen. Het opgehaalde textiel en kleding wordt hergebruikt en gerecycled. De school die het meeste inzamelt wint een schoolreis.
U kunt helpen!
Tussen 16 mei en 9 juni kunt u uw textiel thuis laten ophalen. Dit doet u door uw textiel online aan te bieden op de website: www.textielrace.nl. Denk bij textiel aan een oude trui, sokken, oude gordijnen of een oude handdoek. De leerlingen komen het textiel bij u thuis ophalen. Zelf textiel inleveren kan altijd,bij de milieustraat in Goes, Geldeloozepad 3 of in een van de Curitas containers.
De Textiel Race Bevelanden en Tholen 2022 is onderdeel van de Textiel Race Zeeland en wordt georganiseerd door Race Against Waste met ondersteuning door ZRD en Curitas.
Meer uit Beveland
Colijnsplaat - Proefboerderij De Rusthoeve in Colijnsplaat heeft van de Provincie Zeeland een subsidie van 180.000 euro ontvangen voor de voortzetting van het project 'Biobased Innovation Gardens Rusthoeve'. Met dit project wordt onderzoek gedaan naar nieuwe teelten en toepassingen die bijdragen aan een duurzamere, toekomstbestendige landbouw. De cheque werd overhandigd door gedeputeerde Jo-Annes de Bat en Arno Vael tijdens de jaarlijkse Biobased Versnellingsdag op De Rusthoeve.
8 uur geledenGOES - Van 22 juli tot en met 1 september voerde de gemeente Goes een opvallende test uit om te kijken hoe alert inwoners en bedrijven zijn op verdachte situaties. Op verschillende plekken in de gemeente werd een aanhanger neergezet met zogenoemde 'drugsvaten'. De vaten waren deels afgedekt met een zeil, maar bewust zichtbaar voor voorbijgangers.
11 uur geledenHEINKENSZAND - Aan de Zuidzakse Dijk in Heinkenszand komt een recreatief park van ongeveer 9 hectare groot, vergelijkbaar met 18 voetbalvelden. Inwoners kunnen nog tot 15 september meepraten over de invulling van het terrein, dat vanaf 1 april 2027 wordt ingericht. De aankoop van de grond en de aanleg worden betaald uit de compensatieregeling van de Rijksoverheid voor gebieden waar de infrastructuur van windparken op zee aan land komt.
11 uur geledenGOES - Al 10 jaar is uitzendbureau Covebo een betrouwbare schakel in de regio voor vakmensen in de bouw en techniek. Onder leiding van Dinant Sijp, teammanager, en Moniek Kuijlaars, vestigingsmanager voor zowel Goes als Breda, groeit de vestiging gestaag. Vanuit een persoonlijke aanpak en met oog voor competenties en karakter begeleidt Covebo Goes werkzoekenden naar passend en vast werk.
14 uur geledenGoes - Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om geen extra parkeerplaatsen en geen voetgangersbrug aan te leggen bij De Sprienke, een school voor speciaal (voortgezet) onderwijs. Het plan wordt niet uitgevoerd omdat de maatregel slechts een deel van de overlast van taxibusjes zou verminderen, er weinig draagvlak is onder omwonenden en de kosten met ongeveer 300.000 euro hoog zijn.
16 uur geledenHEINKENSZAND - Het Leger des Heils organiseert op zaterdag 6 september 2025 een inzamelactie voor kinderfietsen. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen mensen hun tweedehands fiets inleveren bij het Leger des Heils aan Clara's Pad 6 in Heinkenszand.
21 uur geledenNOORD-BEVELAND - De Eurobus, die al bijna twintig jaar ouderen en mensen met een beperking in Noord-Beveland op stap helpt, vierde dinsdag een bijzonder jubileum. Burgemeester Loes Meeuwisse stapte mee aan boord voor een feestelijke rondrit over het eiland.
1 dag geleden