
Goese karatevereniging succesvol
GOES - De afgelopen weken hebben diverse karateka’s van de Goese Karatevereniging Kyokushin Zeeland deelgenomen aan wedstrijden buiten de provincie.
Tijdens het Nederlands Kampioenschap Kata dat onlangs werd gehouden in Hoogerheide nam de club deel met 8 personen. Mike Nieuwenhuizen en Lavinia Neves Salvador werden 2e in hun categorie. Aanmoedigingsprijzen waren er voor Jesper de Jong, Robin Kwekkeboom en Yaro Steglich. Vorige week nam de vereniging met maar liefst 12 personen deel aan een groot toernooi in Zoetermeer (met ruim 300 deelnemers van 40 verschillende karateclubs). Er werden een 2e plaats behaald door Esmee Krijger en Jasper Versprille en een 3e plaats door Zubair Goelamhoesein en Amélie Rits Thys.
De vereniging die al sinds 1985 actief is in Zeeland is ook tijdens de Corona lockdown actief gebleven. Zo trainde men buiten en onder het restaurant Nian Hao in Goes. Ook verzorgt men regelmatig lessen schoolkarate voor basis en voortgezet onderwijs. Volgende week houdt men haar jaarlijkse karatekamp in Burgh-Haamstede en begin juli wordt deelgenomen aan het Zomerkamp van de Nederlandse Karate Associatie op het Nationaal Sportcentrum Papendal. Op 17 september organiseert de vereniging voor alle Kyokushin clubs in Nederland en België een grote strandtraining op het Noordzeestrand Neeltje Jans bij strandbar Atlantis.
Door al die activiteiten, een actief bestuur, activiteitencommissie en een team van trainers is de vereniging de afgelopen paar jaar bijna 50% gegroeid, dit terwijl veel andere verenigingen juist leden verliezen.
Meer informatie via karategoes.nl of 06-84301268.
Meer uit Beveland
BORSSELE - Molen De Hoop en Verwachting in Borssele heeft woensdag 17 september een nieuwe wiek gekregen. Eigenlijk had dat een dag eerder al moeten gebeuren, maar toen gooide de harde wind roet in het eten. De molen is sinds 1980 eigendom van de gemeente Borsele.
5 uur geledenGOES - Van vrijdag 26 september tot en met donderdag 9 oktober registreren speciale camera's het verkeer bij de rotonde Poelplein in Goes. De rotonde verbindt de Fruitlaan, Van Hertumweg en Anthony Fokkerstraat en staat bekend als een plek waar relatief veel verkeersincidenten plaatsvinden.
7 uur geledenGOES - Zeeland investeert fors in het behoud van cultureel erfgoed. Het budget voor restauratiesubsidies is deze collegeperiode flink verhoogd: in totaal verdeelde de Provincie 3,2 miljoen euro over vijftien projecten verspreid over de provincie. Een van de grootste ontvangers is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, waarvoor €393.416 beschikbaar is gesteld.
12 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
1 dag geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
1 dag geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
2 dagen geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
2 dagen geleden