
Goese jeugd kan solliciteren voor kindercollege
GOES - De sollicitatieronde voor de nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Goes is geopend. Jongens en meiden uit groep 6 en 7 van alle basisscholen in de gemeente kunnen tot 27 april solliciteren.
Op zaterdag 4 september wordt de 19e kinderburgemeester van Goes geïnstalleerd. Hij of zij wordt gekozen door de Goese bevolking. Het huidige kindercollege van burgemeester en wethouders, bestaande uit Sophie, Finn en Levi, kan gelukkig ook in coronatijd leuke dingen doen. ‘Zo hebben ze geluncht met de burgemeester en wethouders, werden ze gevraagd voor de prijsuitreiking van de atletiekvereniging AV ‘56 en mochten ze online meepraten met de werkgroep Jongeren & Corona en zelfs meespelen in de film Sinterklaas in Goes’, laat de organisatie van de verkiezing weten. ‘We gaan ervan uit dat straks weer meer mogelijk is en dat het nieuwe kindercollege onder meer de opening van de markt van Hoop en de Hollandse Hoeve dag mag verzorgen. Sophie, Finn en Levi kunnen het hun opvolgers aanbevelen, want ze leren erg veel.’
Wie ook graag kinderburgemeester of kinderwethouder wil worden, kan zich verkiesbaar stellen door voor 27 april een sollicitatiebrief te sturen. Die is te downloaden via www.goesisgoes.nl/kinderstad of op te vragen via [email protected].
Meer uit Beveland
GOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
2 uur geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
3 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
23 uur geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
1 dag geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
1 dag geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
1 dag geleden