
Goese Hatice haalt geld op voor mensen met kanker
GOES - Hatice van Riet uit Goes, deelneemster aan de verkiezing voor Miss Nederland, heeft 1200 euro gedoneerd aan de AYA Jong & Kanker Foundation.
Bij de missverkiezing, dit jaar in Bulgarije, werd de Goese vierde. Voor de verkiezing benaderde ze bedrijven voor een financiële bijdrage en zo haalde ze 1200 euro op voor het goede doel. Van Riet koos voor de AYA Jong & Kanker Foundation, die zich inzet voor jonge mensen met kanker. “Het geld wilde ik doneren aan een doel dat mij aanspreekt”, vertelt Van Riet. “Mijn opa is overleden aan kanker en daarom vind ik dit zo belangrijk. Toevallig ken ik iemand die bekend is met het AYA fonds. Dat is verbonden aan het AYA kenniscentrum van het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam.’’ Bij het overhandigen van haar cheque kreeg Van Riet een rondleiding in het Erasmus Medisch Centrum en bezocht de afdelingen van het AYA kenniscentrum, om te zien dat haar geld goed terecht kwam.
Meer uit Beveland
GOES - Het kabinet wil dat kerncentrale Borssele ook na 2033 openblijft. Daarom heeft minister Hermans van Klimaat en Groene Groei een wijziging van de Kernenergiewet naar de Tweede Kamer gestuurd. Met die wetswijziging kan de exploitant van Borssele toestemming vragen om de centrale langer in bedrijf te houden. Zo blijft Nederland langer gebruikmaken van CO2-vrije energie.
6 uur geledenGOES - In een spectaculaire etappe van de NIBC Tour of Holland heeft Goesenaar Timo de Jong zijn eerste profzege opgeëist. Op de iconische beklimming van de VAM-berg kwam de 26-jarige renner als eerste over de streep, vóór sterke concurrenten zoals Christophe Laporte en Lukáš Kubis.
9 uur geledenBEVELANDEN - Woensdag 29 oktober kan er gestemd worden voor de Tweede Kamerverkiezingen. Voor de kiezer lijkt het allemaal eenvoudig: je ontvangt een stempas, loopt op verkiezingsdag naar een stembureau en vult met een rood potlood een vakje in. Maar achter die ogenschijnlijk simpele handeling gaat een enorme organisatie schuil. In Goes, Borsele en Noord-Beveland werken tientallen mensen maandenlang om alles soepel te laten verlopen.
12 uur geledenBORSELE - Voor alleenstaande starters is een koophuis in Zeeland nauwelijks te betalen. Een woning kostte in 2024 gemiddeld 345.000 euro, terwijl iemand met een modaal inkomen ruim 142.000 euro tekortkomt om dat bedrag te kunnen lenen. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van cijfers van het CBS.
15 uur geledenAls ik me niet vergis, plofte in 2022 bij elk adres in de gemeente Goes de laatste gemeentegids op de mat. Dat wil niet zeggen dat dit de laatste gemeentegids was, maar wel de laatste plof hierdoor. Want deze rijke informatiebron is nog steeds alive and kicking, alleen... alleen digitaal. Mensen zoals ik raadplegen hem daardoor minder, maar nog steeds is alle informatie in principe vindbaar, en daar gaat het maar om. Deze gedachten borrelden bij me op toen ik toevallig de eerste gemeentegids tegenkwam en doorbladerde. De allereerste, echt waar? Ja, dat durf ik wel te verdedigen.
1 dag geledenKAMPERLAND - In de nacht van zaterdag op zondag ontstond aan de Wilgenlaan in Kamperland een medische noodsituatie.
1 dag geledenGOES - Zaterdagavond is een microcar op de Kattendijksedijk in Goes op zijn zijkant terechtgekomen. De bestuurster is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geleden