Goese binnenstad snel autoluw?
GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om het sneller autoluw maken van de binnenstad te laten onderzoeken.
Een autoluw centrum is een onderwerp voor de nieuwe toekomstvisie voor de binnenstad voor de periode tot 2030. Mede ingegeven door de coronamaatregelen, waardoor het voetgangersgebied in de binnenstad is vergroot, vindt het college de tijd rijp om te kijken naar het versneld autoluw maken van het stadshart. Maar of, hoe en wanneer dit dan zou kunnen worden ingevoerd en voor welk gebied het gaat gelden, is nog onbekend. Ook besluit de gemeenteraad pas na de zomer of ze dit onderzoek, dat 30.000 euro kost, wil laten uitvoeren.
Stenen Brug
‘Het ruimere voetgangersgebied bevalt de meeste ondernemers en bezoekers en daarom is het wenselijk om te onderzoeken of het mogelijk is het voetgangersgebied definitief uit te breiden, aldus de Goese wethouder Cees Pille. “Om draagvlak en input te krijgen voor de beste oplossing is een uitgebreid participatietraject wenselijk. We willen graag dat bewoners, bezoekers en ondernemers meedenken over zaken als de toegankelijkheid van de binnenstad voor mensen met een beperking en de bevoorrading van winkels en horeca. Je zou bijvoorbeeld de Grote Markt autovrij kunnen maken, maar je moet ook rekening houden met laden en lossen en trouwerijen. Een autoluwe binnenstad biedt meer ruimte voor voetgangers, terrassen, groen en fietsenstallingen en maakt het centrum zo aantrekkelijker, stelt Pille.
Het college wil ook onderzoeken of de Stenen Brug kan worden opengesteld voor autoverkeer. “Dat zou het Groene Weidje beter bereikbaar maken.” Hiervoor zou dan ook moeten worden bekeken of de brugconstructie sterk genoeg is voor gemotoriseerde voertuigen.
Meer uit Beveland
GOES - Een satirisch filmpje van De Speld heeft onverwacht geleid tot een ministerieel bezoek aan Goes. VVD-minister van Economische Zaken Vincent Karremans, nummer vier op de kandidatenlijst van zijn partij, komt zondag 26 oktober naar de stad.
1 uur geledenKATS - Zaterdag 25 oktober valt er veel te zien in en rond de jachthaven van Kats. Vanaf 9.00 uur oefenen verschillende Zeeuwse hulpdiensten een grootschalig maritiem incident op de Oosterschelde. Toeschouwers kunnen van dichtbij zien hoe brandweer, politie, ambulancedienst, KNRM, Rijkswaterstaat en RAV Zeeland samenwerken bij een reddingsoperatie op het water.
11 uur geledenGOES - Inwoners van Zeeland hebben vanaf 1 november een pasje nodig om toegang te krijgen tot alle Zeeuwse milieustraten. Ieder huisadres krijgt één pasje, dat per post wordt toegestuurd. Volgens Paul Marinissen, directeur van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD), verloopt de verspreiding goed. "Uiterlijk begin november moet iedereen de pas in huis hebben", zegt hij.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele verwacht 2026 af te sluiten met een klein overschot, maar in de jaren daarna lopen de cijfers terug naar een tekort. Dat blijkt uit de nieuwe programmabegroting 2026-2029, die het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad heeft aangeboden.
1 dag geledenGOES - Na 35 jaar vol inzet, groei en professionalisering neemt Atie Roovers afscheid van kinderopvang Kibeo. Ze begon bij een kleine peuterspeelzaal in Kloetinge en stond mede aan de wieg van de professionalisering en groei van het huidige Kibeo met 225 vestigingen. Roovers gaat met pensioen: "Ik heb het altijd met ontzettend veel plezier gedaan. Elk jaar bracht weer iets nieuws."
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes stelt de start van de pilot voor de autoluwe binnenstad uit tot 1 januari 2026. Dat heeft het college besloten na overleg met de gemeenteraad. De raad adviseerde eerder om de proef uit te stellen vanwege de hoogte van de leges voor ontheffingen en lopende bezwaren.
1 dag geledenKAMPERLAND - Op zaterdag 25 oktober organiseert Veiligheidsregio Zeeland in samenwerking met Rijkswaterstaat, RAV Zeeland en de KNRM Neeltje Jans een grootschalige oefening op de Oosterschelde. Tijdens deze zichtbare oefening wordt een maritiem incident nagebootst waarbij meerdere schepen betrokken zijn. De oefening start om 9.00 uur en speelt zich af in de omgeving van een jachthaven; de exacte locatie wordt pas op de dag zelf bekendgemaakt zodat deelnemers zich niet kunnen voorbereiden.
2 dagen geleden