
Goese binnenstad snel autoluw?
GOES - Het Goese college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om het sneller autoluw maken van de binnenstad te laten onderzoeken.
Een autoluw centrum is een onderwerp voor de nieuwe toekomstvisie voor de binnenstad voor de periode tot 2030. Mede ingegeven door de coronamaatregelen, waardoor het voetgangersgebied in de binnenstad is vergroot, vindt het college de tijd rijp om te kijken naar het versneld autoluw maken van het stadshart. Maar of, hoe en wanneer dit dan zou kunnen worden ingevoerd en voor welk gebied het gaat gelden, is nog onbekend. Ook besluit de gemeenteraad pas na de zomer of ze dit onderzoek, dat 30.000 euro kost, wil laten uitvoeren.
Stenen Brug
‘Het ruimere voetgangersgebied bevalt de meeste ondernemers en bezoekers en daarom is het wenselijk om te onderzoeken of het mogelijk is het voetgangersgebied definitief uit te breiden, aldus de Goese wethouder Cees Pille. “Om draagvlak en input te krijgen voor de beste oplossing is een uitgebreid participatietraject wenselijk. We willen graag dat bewoners, bezoekers en ondernemers meedenken over zaken als de toegankelijkheid van de binnenstad voor mensen met een beperking en de bevoorrading van winkels en horeca. Je zou bijvoorbeeld de Grote Markt autovrij kunnen maken, maar je moet ook rekening houden met laden en lossen en trouwerijen. Een autoluwe binnenstad biedt meer ruimte voor voetgangers, terrassen, groen en fietsenstallingen en maakt het centrum zo aantrekkelijker, stelt Pille.
Het college wil ook onderzoeken of de Stenen Brug kan worden opengesteld voor autoverkeer. “Dat zou het Groene Weidje beter bereikbaar maken.” Hiervoor zou dan ook moeten worden bekeken of de brugconstructie sterk genoeg is voor gemotoriseerde voertuigen.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
4 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
7 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
1 dag geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
1 dag geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geledenWISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 dagen geleden