
Goes wil blijven bouwen, maar moet wel voorzichtig zijn
GOES - De gemeente Goes wil blijven bouwen aan de economie en maatschappij, maar moet op financieel gebied wel voorzichtig zijn.
Dat is te lezen in de kaderbrief, een financiële vooruitblik op de komende vier jaar. Onder de streep houdt de gemeente elk jaar geld over, op komend jaar na. In 2020 komt Goes 765.000 euro te kort. “Waarschijnlijk moeten we dat dekken door een greep te doen uit de algemene reserve”, zegt wethouder Loes Meeuwisse.
Overschot
In de jaren daarna is dat niet nodig, als de voorspellingen kloppen. Dan houdt ze achtereenvolgens 763.000, 1.234.000 en 1.206.000 euro over. “We zien dat we de afgelopen jaren financieel geherstructureerd hebben. Onze vermogenspositie is goed en we zijn in control.”
Goes richt zich in haar beleid van de komende jaren op drie thema’s. Ze wil haar rol als centrumgemeente behouden, een stad zijn van sport, zorg en gezondheid en goed bereikbaar zijn, een streven dat vooral tot uiting komt in de grote infrastructurele projecten.
Subsidie
In het licht van die thema’s kun je de structurele en incidentele uitgaven van de komende tijd zien. Zo wil het college van burgemeester en wethouders de subsidie van Podium ‘t Beest met 25.000 euro ophogen naar 300.000 euro per jaar, houdt ze rekening met extra geld voor Omnium en investeert ze 250.000 euro in het vernieuwen van de kapconstructie van Historisch Museum De Bevelanden.
Veerdam
Ook voert de gemeente zoals bekend gesprekken over het verbeteren van de recreatiezone in Wolphaartsdijk, bijvoorbeeld over de Veerdam. Ze wil daar ook twee ton insteken. Verder zet ze de komende drie jaar 25.000 euro opzij voor het binnenhalen en organiseren van (landelijke) congressen en seminars.
Zwerfafval
Opvallend is dat Goes volgend jaar een ton vrijmaakt voor zwerfafval. “We willen er één jaar extra veel aandacht aan schenken en het goed opruimen”, aldus Meeuwisse, die het verhaal over de rommel bij het fastfoodcourt kent. “Daarna kijken we verder.”
Meer uit Beveland
GOES - Elektrische sigaretten zijn razend populair onder Zeeuwse tieners. 'Bij 1 op de 9 leerlingen in de tweede en vierde klas van het voortgezet onderwijs ligt zelfs verslaving op de loer: zij vapen minstens één keer per week. Het aandeel Zeeuwse jongeren dat regelmatig vapet ligt hiermee ruim vijf keer hoger dan vier jaar eerder', stelt Independer na onderzoek op basis van data van het RIVM en de GGD's.
4 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland gaat eind volgend jaar het beweegbare deel van de Zeelandbrug, de basculebrug, renoveren. De Zeelandbrug zal dan meerdere weken dicht zijn voor verkeer.
9 uur geledenGOES - Prins Fabian gaat met zijn raad van elf een voorschot nemen op het komende carnaval in 't Hanzehat met een bezoek aan de ouderenzorg van Ter Weel, op vrijdag 21 februari zullen zij het carnavalsfeest opluisteren in de zaal van De Groe waar DJ René voor de leukste carnavalsnummers zal zorgen, het begint om 15.00 uur.
11 uur geledenWILHELMINADORP - Bij de Westhavendijk bij Wilhelminadorp is dinsdagochtend een ernstig verkeersongeval gebeurd. Een personenauto reed rond 10.30 uur richting Goes, belandde in de berm en werd gelanceerd over de dijk. Vervolgens kwam het voertuig op zijn kant in een ondiepe sloot terecht. De bestuurder is met spoed per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
12 uur geledenGOES - De politie heeft maandagmiddag een inbreker aangehouden op de Paardeweg in Goes. 'De 36-jarige Rus zonder verblijfplaats in Nederland is meegenomen naar het bureau', laat de politie weten.
15 uur geledenBORSSELE - Hartkloppingen kreeg Barbara de Vries vroeger zodra haar zoon de ring instapte. Dat is nu minder, maar zijn kickboksavonturen blijven spannend. Thian de Vries (23) doet er alles aan om straks in één adem genoemd te worden met legendes als Mike Tyson. "Als klein kind zei Thian al dat hij naar de Olympische Spelen wilde", vertelt Barbara.
1 dag geledenGOES - Driehonderd leerlingen van verschillende basisscholen in Goes en omstreken woonden vorige week een rockshow bij van Hippe Gasten. Tijdens het concert kon er meegeklapt, -gegierd en -gebruld worden. Leerkrachten werden op het podium uitgenodigd om te komen 'headbangen' en in de zaal werd de polonaise gedanst. Hippe Gasten speelde nieuwe nummers van het album Komkommermaarbij, dat meer dan enthousiast ontvangen werd door de jonge toeschouwers.
1 dag geleden