
Goes vraagt inwoners mee te denken over de toekomst
GOES - Inwoners, organisaties en ondernemers in de gemeente Goes kunnen meedenken over de toekomst van de stad, dorpen en het landelijk gebied. De ideeën gebruikt de gemeente voor haar Omgevingsvisie. ‘In deze visie zetten we een stip op de horizon voor de toekomst van de gemeente’, aldus wethouder Joost de Goffau. Tot 31 december kunnen Goesenaren hun ideeën en wensen doorgeven via goespraatmee.nl.
‘Een visie maken over de toekomst van Goes kunnen we niet alleen’, aldus de wethouder. ‘Dit doen wij met mensen die onze gemeente het beste kennen. Wij gaan daarom in gesprek met Goesenaren over de kansen die zij zien voor Goes, waar onze kwaliteiten liggen, maar ook wat onze uitdagingen zijn. Alleen zo creëren we een visie voor de toekomst die past bij de verwachtingen van onze inwoners.’
Als startpunt zoekt Goes concrete ideeën over wonen, werken of recreëren in Goes. Op goespraatmee.nl is het mogelijk om ideeën te delen. Dit kan eenvoudig en snel via een digitale gemeentekaart. Ook staan er ideeënbussen in de dorpshuizen, wijkcentra, de bibliotheek en het stadskantoor. In de eerste helft van 2022 worden de resultaten gepresenteerd en hebben de Goesenaren opnieuw de mogelijkheid een mening te geven.
Omgevingsvisie
De Omgevingsvisie beschrijft kaders voor de toekomst van de gemeente Goes. Er staan hoofdlijnen in voor verschillende gebieden en thema’s. ‘Dit document gebruiken we om de komende 20 jaar de juiste keuzes te kunnen maken om het ideaalbeeld dat de gemeente en de Goesenaren voor ogen hebben te realiseren. Maar ook om bijvoorbeeld plannen te toetsen: past het bij het geschetste toekomstbeeld? De Omgevingsvisie legt niet alle details vast, er blijft voldoende ruimte om in de komende jaren concreter te maken.’
Meer uit Beveland
GOES - Voor BMX'er en urban-sportliefhebber Mark Vos (41) draait alles om vrijheid, uitdaging en het overwinnen van angst. Wat begon met een crossfietsje met witte bandjes in 1989 groeide uit tot een levenslange passie. "Voor mij is BMX altijd meer geweest dan een sport," vertelt Mark. "Het is een manier om jezelf uit te dagen, je angsten te overwinnen en je grenzen te verleggen. Dat gevoel wil ik nu doorgeven aan een nieuwe generatie."
7 uur geledenKRABBENDIJKE - Vanwege een aanrijding op een spoorwegovergang in Krabbendijke is het treinverkeer op het traject Vlissingen-Roosendaal momenteel verstoord.
9 uur geledenKATS - De gemeente Noord-Beveland heeft besloten dat de aanleg van een nieuw broedeiland bij de Katse Plaat mag doorgaan. Een bezwaar van een omwonende tegen de vergunning is door het college van burgemeester en wethouders ongegrond verklaard.
11 uur geledenRITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
15 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
1 dag geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
1 dag geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
1 dag geleden