Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goes regelt zwemdiplomagarantie voor kinderen uit gezinnen met laag inkomen

Goes regelt zwemdiplomagarantie voor kinderen uit gezinnen met laag inkomen

GOES - Gemeente Goes vergoedt meer zwemlessen en geeft een garantie voor zwemdiploma’s A en B aan kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. ‘Op deze manier kunnen ook kinderen uit deze gezinnen veilig zwemmen’, laat de gemeente dinsdag weten.

Voorheen konden ouders bij verschillende partijen een vergoeding aanvragen voor zwemlessen. ‘Uit de praktijk bleek dat niet alle vergoedingen even bekend waren, waardoor mensen niet al het geld gebruikten waar ze recht op hadden.’ 

Voortaan loopt het uitgeven van de vergoeding via één loket: Jeugdfonds Sport & Cultuur. Ouders krijgen daar twee vouchers: een van 225 euro vanuit het Jeugdfonds en een van 725 euro vanuit de gemeente. ‘Ouders hoeven geen eigen bijdrage te betalen voor de zwemlessen. Het aanvragen van de vouchers kan alleen via een tussenpersoon. Dit zijn SMWO of Stichting Leergeld.’ 

Zwemdiploma’s A en B

Met de vouchers kunnen kinderen uit de gemeente Goes terecht bij het zwembad Omnium en Zwemschool Goes. ‘Bij het Omnium krijgen ze voor een vast bedrag een pakket zwemlessen. Daarbij krijgen ze de garantie dat de kinderen aan het einde van dit zwempakket diploma’s A en B hebben gehaald. Zwemdiploma B is aan de zwemregeling toegevoegd, omdat dit diploma zorgt voor veiliger zwemmen in open water en in zwembaden met attracties.’

Bij Zwemschool Goes krijgen de kinderen zwemlessen ter waarde van de vouchers. ‘Er is hier geen diplomagarantie, maar door de kleinere zwemklassen en de mogelijkheid voor privélessen, is ook hier de mogelijkheid om binnen het lessenpakket de zwemdiploma’s A en B te halen.’

Zwemvaardigheid belangrijk

Zeeland is omringd door water. Zwemvaardigheid bij kinderen is daarom erg belangrijk. ‘Het afgelopen jaar bleek dat meerdere kinderen moesten stoppen met zwemlessen door de financiële situatie thuis. Ieder kind moet de kans hebben om te leren zwemmen. Daarom hebben wij de zwemregeling uitgebreid, zodat ook de kinderen uit gezinnen met een laag inkomen veilig kunnen zwemmen’, laat wethouder André van der Reest van de gemeente Goes weten.

Meer uit Beveland

Naasten bij Verslaving biedt steun en herkenning

GOES - Wie in zijn gezin of omgeving te maken heeft met verslaving, weet hoe ingrijpend dat kan zijn. Dat ontdekte ook Karin, die de afgelopen jaren geconfronteerd werd met verslaving binnen haar gezin. "Op een gegeven moment besefte ik dat niet alleen mijn zoon hulp nodig had, maar ikzelf ook," ze. Door contact met andere naasten voelde ze zich eindelijk gehoord en begrepen.

7 uur geleden
Gemeente Borsele koopt twee kunstwerken voor Hoedekenskerke

BORSELE - De gemeente Borsele heeft besloten twee nieuwe kunstwerken aan te kopen: De man van de overkant van kunstenares Jeannette Ephraim en Droog-veer van Betsy de Jonge. In totaal wordt hiervoor 51.000 euro uitgetrokken.

9 uur geleden
Herdenking Slag om de Schelde

's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.

14 uur geleden
Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

1 dag geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

1 dag geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

1 dag geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

1 dag geleden