
Goes pakt eenzaamheid aan
GOES - De gemeente Goes is bezig met een plan om eenzaamheid onder haar inwoners te bestrijden.
Het Goese college van burgemeester en wethouders laat op vragen van de gemeenteraadsfractie Nieuw Goes weten dat ze de gemeenteraad binnenkort een plan van aanpak voorlegt. Hierin staan acties om eenzaamheid onder alle Goesenaren, niet alleen senioren, terug te dringen. Hierbij realiseert het college zich dat eenzame jongere mensen helpen een andere aanpak vergt dan die voor ouderen, meldt ze. ‘Er is 50.000 euro per jaar gereserveerd voor het tegengaan van eenzaamheid’, schrijven b&w in een reactie op de vragen.
Eén
Het college wil met haar plan aansluiten op het landelijke initiatief ‘Eén tegen eenzaamheid’ van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Op de vraag naar de al bestaande activiteiten tegen eenzaamheid in de gemeente, geeft het college onder meer de inloop voor kwetsbare ouderen in Wolphaartsdijk, het sociale wandelprogramma ‘Elke stap telt’, ouderensozen en ontmoetingspunten in verschillende wijken en dorpen en het TeJo-huis (therapeuten voor jongeren) als voorbeeld.
Kijk voor meer informatie over het landelijke initiatief op www.eentegeneenzaamheid.nl.
Meer uit Beveland
GOES - Van dinsdag 4 tot en met donderdag 6 november vormt de Zeelandhallen in Goes opnieuw het decor van Contacta, het grootste zakelijke netwerkevenement van Zuidwest-Nederland. Op een beursvloer van ruim tienduizend vierkante meter presenteren meer dan 250 bedrijven en organisaties zich aan een publiek van circa twintigduizend bezoekers.
8 minuten geledenGOES/NOORD-BEVELAND - Bij de komende Tweede Kamerverkiezingen, op woensdag 29 oktober, staan vier inwoners van de gemeente Goes op het landelijke stembiljet. Daarmee is de gemeente ook dit jaar lokaal vertegenwoordigd bij de verkiezingen. Ook in Noord-Beveland is er één inwoner verkiesbaar. Geen van de Bevelandse kandidaten staan op een verkiesbare plaats.
2 uur geledenYERSEKE - In de oesterputten aan de Havendijk in Yerseke wordt half oktober het jaarlijkse Oesterfestival gehouden. Op 18, 19 en 20 oktober vormt het terrein van De Oesterij het decor voor het driedaagse evenement waar het begin van het Zeeuwse platte oesterseizoen wordt gevierd.
21 uur geledenBORSSELE - In het Zeeuwse landschap verdwijnen de komende jaren ruim honderd hoogspanningsmasten. Nu de nieuwe verbinding tussen Borssele en Rilland in gebruik is genomen, zijn de oude lijnen niet langer nodig.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - De BoerBurgerBeweging (BBB) houdt op woensdagavond 15 oktober in Colijnsplaat een bijeenkomst over de toekomst van Zeeland. Tweede Kamerlid Henk Vermeer en Zeeuws Statenlid Christine Govaert gaan daar met inwoners, ondernemers en bestuurders in gesprek over wat de provincie nodig heeft om leefbaar en toekomstbestendig te blijven.
1 dag geleden470 bekeuringen heeft de verkeerspolitie deze maand al uitgedeeld bij controles in Zeeland en Noord-Brabant. De meeste bestuurders werden op de bon geslingerd voor het vasthouden van hun telefoon tijden het rijden.
2 dagen geledenGOES - De sporters van SGB Zeeland ontvingen vorige week een gloednieuwe tillift, geschonken door Stichting Zonneveld. De overhandiging werd gedaan door mevrouw Willy Ales en de heer Nick Siereveld, namens de stichting.
2 dagen geleden